Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze
 
Meklēt:     Detalizēta meklēšana
Pārlūkot kategorijas:
Ziņa autoriem

Informācijai!

Viens no bibliotēkas pamatuzdevumiem ir krāt, sistematizēt un saglabāt informāciju par lokālo kultūrvidi, vēsturi, cilvēkiem un piedāvāt to lietotājiem pieņemamā veidā. Tāpēc 2007.gadā sākām veidot "Balvu rajona kultūrvēstures datu bāzi". Patreiz datu bāzē ievietotas vairāk kā 1100 vienības, bet ir doma to turpināt.
Tāpēc aicinām visus interesentus rakstīt un ieteikt vai sūtīt jau gatavu informāciju par potenciālajiem kultūrvēstures objektiem, kolektīviem un personībām, papildināt, labot un precizēt esošo informāciju, sūtīt interesantas fotogrāfijas.

Materiāla pārpublicēšanas gadījumā obligāta atsauce uz kultūrvēstures datu bāzi.

 

Brīvības iela 72

Skatīts: 88
Ievietots: 05 Feb, 2019
Ināra B.
Atjaunots: 05 Feb, 2019
Ināra B.
Pārtikas tirdzniecības un ēdināšanas uzņēmums “Senda Dz”

"Senda Dz" 2018.gada maijā - foto no Balvu Centrālās bibliotēkas Novadpētniecības fonda

Ap 2002.gadu Brīvības ielā 72 tika pārdots privātās zemes gabals ar uzsāktu veikala daļas jaunbūvi. To iegādājās Dz.Sprudzāne, lai te turpinātu būvniecību.

"Uz jaunuzcelto ēku kolektīvs pārgāja 2004.gada aprīlī. Ko piedāvā: veikals, ēdnīca katrai dienai, galdu klāšana uz vietas un izbraukumos. Piedāvās arī kafejnīcu vakaros un atseviškas telpas nelielām svinībām"- (Vaduguns, 2004, 14.apr.)

Dzintras Sprudzānes individuālais uzņēmums "Elezda" reģistrēts 1998.gada 17.augustā, bet 2000.gada 30.augustā tiek mainīta uzņēmējdarbības forma un nosaukums uz sabiedrību ar ierobežotu atbildību "Senda Dz" (No 1998.gada līdz 2004.gadam īrēja bijušās ēdnīcas telpas Brīvības ielā 63)

"1998.gadā sabrūkot tirdzniecības un ēdināšanas uzņēmumam “Turība”, toreizējie darbinieki palika pie sasistas siles. Daudziem no viņiem tā bija vienīgā darbavieta, nerunājot par to, ka tajā bija nostrādāti 5, 10, 15 un pat vairāk gadi. Izņēmums nebija arī Dzintra Sprudzāne, kura ilgus gadus strādāja šefpavāres amatā. Tolaik no bankrotējošās “Turības” izveidojās uzņēmums “Adzele”, bet desmit darbinieces izveidoja uzņēmumu “Elezda”. Zīmīgs ir uzņēmuma nosaukums, jo tas ir tas pats “Adzele”, tiesa, kā smej Dzintra un Lilita, lasāms no otra gala. Savukārt līdzšinējais nosaukums “Senda Dz” dzima laikā, kad uzņēmumus Latvijā nācās pārreģistrēt par sabiedrībām ar ierobežotu atbildību. Burti ‘Dz’ ir Dzintras vārda pirmie divi burti, bet ‘Senda’ atvasinājums no Dzintras Sprudzānes mazmeitiņas vārda Sendija. Sākums topošajām uzņēmējām nebija viegls, jo īres maksa par bijušajām ēdnīcas telpām pilsētas centrā bija fantastiski liela. “Neskatoties uz to, sākām strādāt. Pašas krāsojām griestus, sienas, iegādājāmies lietotas iekārtas,” atceras uzņēmuma vadītāja. Tā pamazām sākās uzņēmuma izaugsme, kas gan nebija rozēm kaisīta. Lielā vēlme strādāt, vairāki kredīti un aktīva iesaistīšanās dažādos projektos tomēr nodrošināja pozitīvu rezultātu – šobrīd uzņēmumā strādā vairāk nekā pussimts darbinieku. Vēl viens jauninājums, ko ieviesa “Senda Dz” kolektīvs, bija izbraukuma banketu galdu klāšana, lai klientus nodrošinātu ar gardiem ēdieniem jebkur un jebkādā skaitā. Tincinātas, cik viesību ir apkalpots, Dz.Sprudzāne un L.Bukovska atzina, ka tās nav skaitāmas simtos: “Esam apkalpojuši arī 500 personas vienlaikus.” - Vaduguns, 2013, 30.aug.

Dzintra Sprudzāne, Arnita Melberga, Zita Smirnova, Iluta Petuškova, Ļena Klimoviča, Lilita Bukovska, Inese Kukule ar lietuvieti Rasu Martenu, kura ir Lietuvas prezidenta ēdināšanas dienesta šefs, klājot galdus  kūdras ražotnes Lutinānu purvā atklāšanā 2014.gada 5.sept.- foto no Dz.Sprudzānes arhīva

"Sendas Dz"  klātais galds - foto no Dz.Sprudzānes arhīva

  “ Te ir veikals, kafejnīca, biroja telpas, atsevišķas telpas svinībām, te gatavo konditorijas un kulinārijas izstrādājumus, apkalpo uz vietas. Joprojām esmu kopā ar meitenēm, ar kurām 1998.gadā dibinājām uzņēmumu: Lilitu Bukovsku, Valiju Anču, Viju Tūmiņu, Zitu Smirnovu, Dzintru Heningu un grāmatvedi Anitu Oplucāni. Jauninājums, ko jau pašā sākumā ieviesa “Senda Dz” kolektīvs, bija izbraukuma banketu galdu klāšana, lai klientus nodrošinātu ar gardiem ēdieniem jebkur un jebkādā skaitā" - no sarunas ar uzņēmuma vadītāju Dzintru Sprudzāni

2013.gadā uzņēmums sev sarūpējis jaunu autobusu ar aukstuma iekārtām, kas būtiski atvieglo darbu izbraukumu banketos.

Šobrīd uzņēmums “Senda Dz” saimnieko piecos veikalos (Briežuciemā, Viļakā, Bērzkalnē, Balvos), kafejnīcā Balvos, divās skolās un pansionātā “Balvi”, kā arī strādā vairumtirdzniecības jomā (Vaduguns, 2013, 30.aug.)
Citi raksti šajā sadaļā
document Brīvības iela 49
document Brīvības iela 48
document Brīvības iela 46A
document Brīvības iela 46B
document Brīvības iela 50B
document Brīvības iela 60
document Brīvības iela 50
document Brīvības iela 55
document Brīvības iela 57
document Brīvības iela 62
document Brīvības iela 62A
document Brīvības iela 61
document Brīvības iela 63
document Brīvības iela 67
document Brīvības iela 65
document Brīvības iela 43
document Brīvības iela 1
document Brīvības iela 7RSS