Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze
 
Meklēt:     Detalizēta meklēšana
Pārlūkot kategorijas:
Ziņa autoriem

Informācijai!

Viens no bibliotēkas pamatuzdevumiem ir krāt, sistematizēt un saglabāt informāciju par lokālo kultūrvidi, vēsturi, cilvēkiem un piedāvāt to lietotājiem pieņemamā veidā. Tāpēc 2007.gadā sākām veidot "Balvu rajona kultūrvēstures datu bāzi". Patreiz datu bāzē ievietotas vairāk kā 1100 vienības, bet ir doma to turpināt.
Tāpēc aicinām visus interesentus rakstīt un ieteikt vai sūtīt jau gatavu informāciju par potenciālajiem kultūrvēstures objektiem, kolektīviem un personībām, papildināt, labot un precizēt esošo informāciju, sūtīt interesantas fotogrāfijas.

Materiāla pārpublicēšanas gadījumā obligāta atsauce uz kultūrvēstures datu bāzi.

 

Brīvības iela 7

Skatīts: 97
Ievietots: 07 Feb, 2019
Ināra B.
Atjaunots: 07 Feb, 2019
Ināra B.
SIA "Auto Kruīzs"

Skats uz "Auto Kruīzu" 2018.gada maijā - foto no Balvu Centrālās bibliotēkas Novadpētniecības fonda

SIA "Auto Kruīzs" darbojas kopš 2001.gada un nodarbojas ar auto remontu un rezerves daļu tirdzniecību.  Īpašnieks un valdes loceklis ir Ēriks Eizāns. Sia nodarbināti ap 15 cilvēkiem. Studentu prakses vieta
"Auto Kruīzs izveidots gaļas kombināta lopu pieņemšanas bāzē. Pirmām kārtām šajā vietā piesaistīja tas, ka 1990.gadā kombinātā ekspluatācijā bija nodota jauna mazgātava, kura 2000. gadu sākumā vēl bija saglabājusies labā stāvoklī. Tā bija labi piemērota autoservisa vajadzībām. 2001.gadā cenas nekustamajam īpašumam bija zemas. Mantinieks ēkai un zemei, kur atradās lopu pieņemšanas bāze bija Juris Plešankovs. Viņi vienojās par cenu un sākumā Eizāns  nopirka nepilnu ha, kur bija pirmais lopu pieņemšanas kantoris (tagad te ir rezerves daļu veikals). Kad apguva nopirkto zemi, saprata, vietas pamaz un 2003.-2004.gadā piepirka vēl 3 ha, kur bija 2 pussagruvušas fermas un liela zeme līdz ezeram ar gruvešiem un aizaugušu platību. Pamazām atrestaurēja ēku pie ceļa - uzlika jumtu, ielika apkuri (te ir veikals). Veco mazgātavu izmanto kā auto mazgātavu. Kombināta laikā bija estakāde, kur mazgāja. Tagad ielēja jaunus pamatus, pacēla grunti un uzbūvēja jaunu mazgātavu, līdz ar to bijusī mazgātava palika apakšā, bet jaunā virsū. Tā radās iespēja kvalitatīvi mazgāt gan no augšas, gan apakšas.
Kad sākās Brīvības ielas remonts, tika aizbērtas visas dobes līdz ezeram, sakopta ezermala. Te izbēra 16 tūkstošus kubu grunts. Fermas vietā tagad ir 5 boksi. Kur kombināta laikā bija jaunā mazgātava - tagad ir ofiss, riepu centrs, krāsotava, bremžu un riepu savirzes centrs"
no sarunas ār Ēriku Eizānu
Eizāns stāsta, ka visa bijusī gaļas kombināta zeme un ēkas tika privatizētas. Te daļa bija mantojamā zeme, ko īpašnieki dabūja par pajām vai sertifikātiem, daļu nopirka. Šobrīd daudzmaz sakopta ir sākuma un beigu daļa, bet vidusdaļa vēl ir kritiskā stāvoklī. Tā pieder pašvaldībai, kura to atpirka no bankas.
Vecās ēdnīcas vietā kādu laiku bija vairumtirdzniecības bāze. Tad tā bankrotēja. Vēl gaļas kombināta teritorijā ir bijuši Ikaunieka un Solovjova kokapstrādes uzņēmumi.
Citi raksti šajā sadaļā
document Brīvības iela 49
document Brīvības iela 48
document Brīvības iela 46A
document Brīvības iela 46B
document Brīvības iela 50B
document Brīvības iela 60
document Brīvības iela 50
document Brīvības iela 55
document Brīvības iela 57
document Brīvības iela 62
document Brīvības iela 62A
document Brīvības iela 61
document Brīvības iela 63
document Brīvības iela 67
document Brīvības iela 65
document Brīvības iela 72
document Brīvības iela 43
document Brīvības iela 1RSS