Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze
 
Meklēt:     Detalizēta meklēšana
Pārlūkot kategorijas:
Ziņa autoriem

Informācijai!

Viens no bibliotēkas pamatuzdevumiem ir krāt, sistematizēt un saglabāt informāciju par lokālo kultūrvidi, vēsturi, cilvēkiem un piedāvāt to lietotājiem pieņemamā veidā. Tāpēc 2007.gadā sākām veidot "Balvu rajona kultūrvēstures datu bāzi". Patreiz datu bāzē ievietotas vairāk kā 1100 vienības, bet ir doma to turpināt.
Tāpēc aicinām visus interesentus rakstīt un ieteikt vai sūtīt jau gatavu informāciju par potenciālajiem kultūrvēstures objektiem, kolektīviem un personībām, papildināt, labot un precizēt esošo informāciju, sūtīt interesantas fotogrāfijas.

Materiāla pārpublicēšanas gadījumā obligāta atsauce uz kultūrvēstures datu bāzi.

 

Ruka Inta

Skatīts: 2327
Ievietots: 13 Dec, 2007
Ināra B.
Atjaunots: 20 Apr, 2012
Ināra B.

Fotomāksliniece

Dzimusi 1958.gadā Rīgā. 1973.gadā beigusi Rīgas 13. vidusskolu. Beidzot šuvēju arodskolu, mamma viņai uzdāvinājusi fotokameru "Zorkij", kas arī izrādījās tik liktenīgs. Akadēmiskas izglītības nav, fotografēšanu apguvusi VEF fotostudijā un fotostudijā "Ogre", bet par savu nopietnāko skolotāju Inta uzskata fotogrāfu Egonu Spuri - "Viņš bija manu darbu vērtētājs, padomdevējs un dzīvesbiedrs".


Intu Ruku var uzskatīt arī par mūsu novadnieci, jo Balvu pagasta Silmalas ir viņas mammas dzimtā puse. Te daudzas vasaras fotografējot pavadījusi arī Inta. 1983.gadā tapuši pirmie Balvu pagasta apkaimes cilvēku portreti, kas vēlāk apkopoti fotogrāfiju ciklā "Mani lauku ļaudis"(1983 - 1998). Ar tādu pat nosaukumu -  "Mani lauku ļaudis" 1999.gadā kolekcija tika eksponēta Latvijas ekspozīcijā 48. Venēcijas biennālē un iznākusi grāmata.


Vēl Inta Ruka radījusi fotogrāfiju ciklus - "Cilvēki, kurus satiku" (1999 - 2004) un "Amālijas iela 5a"(2004 - 2008). Pēdējā ciklā iemūžināti Pārdaugavā esošās Amālijas ielas nama turpat simts iedzīvotāji. Kā parasti māksliniece fotografējusi vienīgi dabiskā dienas gaismā ar statisko kameru uz melnbaltajām filmām.


2003.gadā iznākusi I.Rukas un E.Spura grāmata "Fotogrāfijas", kas veltīts Rīgai un tās iemītniekiem, 2008.gadā - grāmata "Amālijas iela 5a"


Tagad Inta Ruka ir viena no ievērojamākajām latviešu fotogrāfēm, kurai bijušas vairāk kā 20 personālizstādes, un kura piedalījusies vairāk kā 100 grupu izstādēs visā pasaulē. Viņas darbi atrodas daudzu pasaules muzeju kolekcijās.
Mākliniece ir Spīdolas balvas (1999) un LMS Gada balvas (2004) laureāte.


Zviedru režisore Moda Nīkandere sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību par Intu Ruku uzņēmusi filmu "Fotogrāfe no Rīgas", kas Rīgā demonstrēta 2010.gada janvārī.

Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē
 

Citi raksti šajā sadaļā
document Balavins Jevgēnijs
document Gruziņa Gaļina
document Gorkins Nikolajs
document Liepiņa Rudīte
document Ūdris Jānis
document Zibens Jānis
document Briedītis Leo Jānis
document Breikšs Nikolajs
document Džigurs Pēteris
document Armulika Rita
document Upenieks Roberts
document Bušs Valdis
document Bukšs Vilis
document Purens Zintis
document Dundenieki Jolanta un Valdis
document Zelčs Anatolijs
document Murašova Anna
document Ločmele - Ambarova Astra
document Bārda Jānis
document Reče Olga
document Rimovičs Antons
document Odumiņš Jānis
document Kairiša Anita
document Plāters Hugo
document Teilāne Elita
document Buliņš Zigfrīds
document Keiselis Jānis
document Eglīte Elita
document Supe Juliāns
document Laicāns Jānis
document Putniņš Magnuss
document Grāmatiņa - Bombāne Gita
document Laicāne Anna
document Ušpele Vēsma
document Maderniece Edīte
document Dadžāns Valerijans
document Matīss Rūdolfs
document Holma AnitaRSS