Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze
 
Meklēt:     Detalizēta meklēšana
Pārlūkot kategorijas:
Ziņa autoriem

Informācijai!

Viens no bibliotēkas pamatuzdevumiem ir krāt, sistematizēt un saglabāt informāciju par lokālo kultūrvidi, vēsturi, cilvēkiem un piedāvāt to lietotājiem pieņemamā veidā. Tāpēc 2007.gadā sākām veidot "Balvu rajona kultūrvēstures datu bāzi". Patreiz datu bāzē ievietotas vairāk kā 1100 vienības, bet ir doma to turpināt.
Tāpēc aicinām visus interesentus rakstīt un ieteikt vai sūtīt jau gatavu informāciju par potenciālajiem kultūrvēstures objektiem, kolektīviem un personībām, papildināt, labot un precizēt esošo informāciju, sūtīt interesantas fotogrāfijas.

Materiāla pārpublicēšanas gadījumā obligāta atsauce uz kultūrvēstures datu bāzi.

 

Laizāne Inese

Skatīts: 2264
Ievietots: 21 Mar, 2009
Ināra B.
Atjaunots: 15 Jun, 2012
Ināra B.
Aktrise, politiķe
Dzimusi 1971.gada 15.augustā Balvos. Jau skolas laikā aktīvi piedalījās pašdarbībā, bet pēc panākumiem daiļlasīšanas konkursā, sāka iet uz Balvu tautas teātra studiju. Mācoties desmitajā klasē Inese jau bija izlēmusi, ka būs aktrise. Tad vēl studijas vadītāja Vaira Resne pateica, ka 1988.gadā Konservatorijā būs uzņemšana topošā Daugavpils teātra aktieru kursā. Tā Inese vienā gadā pabeidza desmito un vienpadsmito klasi, un rudenī iestājās Konservatorijā. Daugavpils teātra trešā kursa studenti iestudē Folknera "Vājprātīgā stāstu", kas gūst teātra kritiķu atzinību.
Kopš 1990.gada Inese ir atjaunotā Daugavpils teātra aktrise. Paralēli darbam teātrī strādājusi Latvijas TV, par skatuves runas pasniedzēju Daugavpils Mūzikas koledžā, vadījusi teātra mākslas pulciņu Daugavpils 12.vidusskolā. Laika posmā no 1999.–2001.gadam bijusi Daugavpils teātra literārās daļas vadītāja. Pēc Valentīna Maculēviča atlūguma, teātrim paliekot bez vadības, 2001.gadā uzņēmusies Daugavpils teātra direktores amatu, kuru veikusi līdz pat 2010.gada rudenim, kad viņu ievēlēja 10.Saeimā. Arī Saeimas ārkārtas vēlēšanās Inese Laizāne tika ievēlēta 11.Saeimā
Inese no 2004.gada ir lektore Daugavpils Universitātē, bet no 2005.gada - skolotāja Daugavpils Tirdzniecības skolā. 2008.gadā viņa Daugavpils Universitātē ieguva bakalaura grādu jurisprudencē un tagad turpina jurista profesiju apgūt maģistratūrā.
Nozīmīgākās lomas teātrī: Kventina — V.Folknera "Vājprātīgā stāsts, pilns niknuma un trokšņa", Manona Lesko — abata Prevo un L.Gundara "Stāsts par Manonu Lesko un kavalieri de Grijē", Lelle — Anšlava Eglīša "Ferdinands un Sibilla", Holla — E.Vulfa "Līnis murdā" Nacionālajā teātrī utt.
Filmējusies kā kalpone Ciesa filmā "Maija un Paija" un Jāņa Streiča filmā "Cilvēka bērns" - bijusi Zuze. Vēsturiskajā videofilmā "Emīls Dārziņš" Inese bijusi Marija Dārziņa, bet H.Petrocka iestudētajā S.Caņeva "Žannas d`Arkas otrā nāve" - titulloma Žanna d`Arka (1994.)
Precējusies ar režisoru, Daugavpils teātra māksliniecisko vadītāju Hariju Petrocki, ģimenē ir meita Elīza.

Avotu saraksts novadpētniecības datu bazē

 I.Laizāne 2008.gada jūlijā, saņemot bakalaura grādu DU (foto no I.Laizānes personīgā arhīva); I.Laizāne un H.Petrockis vadot Balvu pilsētas 80.dzimšanas dienas pasākumu 2008.gadā (D.Teilānes foto)
Citi raksti šajā sadaļā
document Darius Skaidrīte
document Magone Imants
document Matīsa Aina
document Soboļeva Tamāra
document Vilkaste Pēteris
document Korlaša Līga
document Resne VairaRSS