Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze
 
Meklēt:     Detalizēta meklēšana
Pārlūkot kategorijas:
Ziņa autoriem

Informācijai!

Viens no bibliotēkas pamatuzdevumiem ir krāt, sistematizēt un saglabāt informāciju par lokālo kultūrvidi, vēsturi, cilvēkiem un piedāvāt to lietotājiem pieņemamā veidā. Tāpēc 2007.gadā sākām veidot "Balvu rajona kultūrvēstures datu bāzi". Patreiz datu bāzē ievietotas vairāk kā 1100 vienības, bet ir doma to turpināt.
Tāpēc aicinām visus interesentus rakstīt un ieteikt vai sūtīt jau gatavu informāciju par potenciālajiem kultūrvēstures objektiem, kolektīviem un personībām, papildināt, labot un precizēt esošo informāciju, sūtīt interesantas fotogrāfijas.

Materiāla pārpublicēšanas gadījumā obligāta atsauce uz kultūrvēstures datu bāzi.

 

Soboļeva Tamāra

Skatīts: 2651
Ievietots: 21 Mar, 2009
Ināra B.
Atjaunots: 17 Mar, 2017
Ināra B.
Aktrise
Dzimusi 1937.gadā Susāju pagasta Stompakos. Kad bija pirmais krievu izsūtījums, Tamāra ar māsu, mammu un vecmammu bija Viļakā, kur mammai piederēja neliels friziersalons. Tā viņas palika, bet tēvu izsūtīja. Vēlāk viņas pārcēlās uz vecmammas dzimto pusi - Jelgavu.
1956.gadā Tamāra stājās Konservatorijas Teātra fakultātē, taču palika ārpus liktenīgā saraksta. Iestājās kordiriģentos Jelgavas mūzikas skolā, bet drīz saņēma ziņu, ka ir ieskaitīta Teātra fakultātes vakara nodaļā. Veselu gadu dienu mācījās Jelgavā, bet vakaros braukāja uz Rīgu. Vasarā nokārtoja eksāmenu un iekļuva otrajā kursā. Diplomdarbā spēlēja Ieviņu "Skroderdienās Silmačos". Pēc eksāmena saņēma norīkojumu uz Jaunatnes teātri. Pazīstamākā Tamāras loma ir Brālītis izrādēs "Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta" un "Karlsons lido atkal". Brālītis kopā ar Karlsonu nodzīvoja garu skatuves mūžu - astoņpadsmit gadus.
Kad 1992.gadā tika likvidēts Jaunatnes teātris, aktrisei Tamārai Soboļevai bija smags pārdomu laiks. Gandrīz divas ziemas un vasaras viņa jutās kā no laivas izmesta un nevajadzīga. Tad arī aktrise pārtapa par pastnieci abonēšanas centrā "Diena". 1999.gadā viņu skatuves darbā uzaicināja Jaunā Rīgas teātra režisors Viesturs Kairišs izrādē "Čūska".Tamāra Soboļeva, savulaik, bija redzama telekompānijas LNT televīzijas seriālā "Cerību iela", kur viņa bija Skaidrīte, tad spēlfilmā "DžimLai Rūdi Rallallā!"(dižkareive Tamāra). Tamāru Soboļevu joprojām bieži redzam TV ekrānā, jo viņa kopā ar akmens laikmeta ģimeni piedalās mobilo sakaru operatora Amigo reklāmā
Ir divas pieaugušas meitas - Ieva un Ilze un seši mazbērni

Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē

Foto no novadpētniecības lasītavas fonda: A.Soboļeva kā Brālītis un A.Soboļeva seriālā "Cerību iela"
Citi raksti šajā sadaļā
document Darius Skaidrīte
document Laizāne Inese
document Magone Imants
document Matīsa Aina
document Vilkaste Pēteris
document Korlaša Līga
document Resne VairaRSS