Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze
 
Meklēt:     Detalizēta meklēšana
Pārlūkot kategorijas:
Ziņa autoriem

Informācijai!

Viens no bibliotēkas pamatuzdevumiem ir krāt, sistematizēt un saglabāt informāciju par lokālo kultūrvidi, vēsturi, cilvēkiem un piedāvāt to lietotājiem pieņemamā veidā. Tāpēc 2007.gadā sākām veidot "Balvu rajona kultūrvēstures datu bāzi". Patreiz datu bāzē ievietotas vairāk kā 1100 vienības, bet ir doma to turpināt.
Tāpēc aicinām visus interesentus rakstīt un ieteikt vai sūtīt jau gatavu informāciju par potenciālajiem kultūrvēstures objektiem, kolektīviem un personībām, papildināt, labot un precizēt esošo informāciju, sūtīt interesantas fotogrāfijas.

Materiāla pārpublicēšanas gadījumā obligāta atsauce uz kultūrvēstures datu bāzi.

 

Upītis Gunārs

Skatīts: 2324
Ievietots: 16 Apr, 2009
Ināra B.
Atjaunots: 24 Apr, 2012
Ināra B.
Militārais darbinieks
Dzimis 1965.gada 13.martā Tilžā. Pēc Tilžas vidusskolas beigšanas 1983.gadā iestājas Kaliņingradas augstākajā kara inženieru skolā, kuru 1988.gadā beidz iegūstot inženiera elektromehāniķa diplomu. Tālāk seko dienests padomju armijā, pēc kura Gunārs atgriežas Tilžā. Viņš sāk strādāt Tilžas vidusskolā par matemātikas skolotāju, iestājas un pabeidz Daugavpils Pedagoģisko institūtu. Tilžā iestājas zemessargos.
Militāro karjeru Latvijas Republikas bruņotajos spēkos Gunārs Upītis uzsāka 1991.gadā, kad visā valsts teritorijā veidojās Zemessardzes bataljoni. Viņš bija viens no tiem, kurš piedalījās 31.Zemessardzes bataljona veidošanā Balvos, bijis sākumā Operatīvās nodaļas priekšnieks, bet vēlāk bataljona rotas komandieris. 1999.gadā Gunārs bija Zemessardzes 3.brigādes Operatīvās daļas priekšnieks.
Pēc mācībām Baltijas aizsardzības akadēmijā G.Upītis tika norīkots par prorektoru Nacionālajā Aizsardzības akadēmijā, bet 2005.gadā – par rektoru.
2007.gadā G.Upītis bija Latvijas kontingenta Kosovā komandieris, kaujas grupas „Centrs” štāba priekšnieka vietnieks. Pēc misijas Kosovā viņš tika norīkots par Zemessardzes 2.novada komandieri Rēzeknē. Gunārs Upītis arī komandēja militāro parādi Rēzeknē, kas 2008.gada novembrī bija veltīta LR Neatkarības proklamēšanas 90.gadadienai un ko pieņēma Nacionālo bruņoto spēku virspavēlnieks - Valsts prezidents Valdis Zatlers.
Gunārs Upītis apbalvots ar Zemessardzes 3.brigādes krūšu nozīmi „Vienoti Latvijai”, NBS komandiera Goda zīmi „Par centību militārajā dienestā’, 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi, LR Aizsardzības ministra Krūšu nozīmi, NBS komandiera Goda zīmi „Par nopelniem” III pakāpi, Aizsardzības ministrijas piemiņas medaļu „Sekmējot Latvijas dalību NATO”, NATO SHAPE medaļu „Par piedalīšanos miera uzturēšanas operācijā”, Čehijas Republikas aizsardzības ministra atzinības zīmi „Par dienestu ārzemēs”, NBS piemiņas medaļu „Par piedalīšanos starptautiskajās operācijās”.

Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē

Foto no G.Upīša personīgā arhīva
Citi raksti šajā sadaļā
document Pušpurs Aldis
document Aleksandrovs Jānis
document Keišs Pēteris
document Kļaviņš Paulis
document Lāce Palmīra
document Logins Bruno
document Logins Henriks
document Matīss Valdis
document Šļakota Kazimirs
document Sudarovs Jānis
document Šaicāns Ainis
document Āze Anna
document Dzenītis Jānis
document Krasnais Vilberts
document Olekšs Kazimirs
document Jozuus Kārlis
document Bikovskis Valdis
document Gailis Jānis
document Apeins Ilmārs
document Gabranovs Pēteris
document Pastars Edgars
document Akuls Pēteris
document Kaluga Imants
document Bozovičs Antons
document Berķis Zigfrīds Rihards
document Šaicāns Voldemārs
document Kazinovskis Andris
document Bondars Edgars
document Ločmelis Vincents
document Šķirmants Jānis
document Sīlis Teodors
document Polfanders Ludvigs
document Kuļša Regīna
document Kuļšs Vitālijs
document Paidere IrēnaRSS