Balvu Centrālā bibliotēka

Tirgus ielā 7, Balvi
Darbdienās: 10.00-18.00
Sestdiena: 9.00- 15.00
jūnijā, jūlijā, augustā sestdienās nestrādā
Svētdiena- brīvdiena
Katra mēneša pēdējā piektdiena- spodrības diena

Balvu Centrālā bibliotēka sadarbībā ar apgādu “Zvaigzne ABC” Grāmatu svētkus organizē kopš 2011. gada. Šogad par svētku norises vietu tika izvēlēta Baltinava. Baltinavieši izvēlējās autorus, rūpīgi gatavojās viesu uzņemšanai un 14. septembrī Baltinavas Kultūras nams un Baltinavas vidusskola pildījās ar viesiem, ziediem, āboliem un svarīgākais – sarunām par grāmatām.

Šogad lasītājiem bija iespēja tikties ar latviešu dzejnieci un rakstnieci Viju Laganovsku, kuras auditorija bija pieaugušie un Baltinavas vidusskolēni. Rakstniece un dzejniece, bērnu grāmatas “Koko un Riko” autore Evija Gulbe priecēja pašus mazākos lasītājus. Ar grāmatu “Trakā lapsa”

12. un 13. septembrī Dzejas dienu ietvaros Balvu Centrālās bibliotēkas radošajā lasītavā būs iespēja baudīt audiovizuālo dzejas grāmatu “TURI MUTI / NEKLUSĒ”. Tas ir stundu garš ceļojums pašas autores lasījumā un zīmējumos.

No 11. līdz 22. septembrim piedalies konkursā bērniem un vecākiem “Dzīvnieku tēli bērnu un jauniešu literatūrā”!

Konkurss - https://ej.uz/3fbe

Trīs pareizo atbilžu iesniedzēji izlozes kārtībā saņems balviņu!

Balvu novada Kultūras pārvalde aicina pieteikt pretendentus balvai kultūrā “Mūsu lepnums”.

Balva kultūrā “Mūsu lepnums” ir Balvu novada pašvaldības apbalvojums par īpašiem nopelniem un būtisku ieguldījumu novada/pilsētas kultūrvides veidošanā un uzturēšanā.

Balvas pretendenti ir – Balvu novada kultūras darbinieki, kultūras projektu vadītāji, mākslinieki, bērni un jaunieši, producenti, pasākumu atbalstītāji, kā arī Balvu novadā notikušo kultūras pasākumu organizatori.

Balvu piešķir par iepriekšējo divu kalendāro gadu (2021.-2023.gada septembris) notikušajiem kultūras notikumiem, kultūras, muzeju, bibliotēkas nozarēs strādājošo, amatiermākslas kolektīvu, mūziķu, mākslinieku, jauno talantu sasniegumiem.

Balvas tiek pasniegtas deviņās nominācijās: Mūža ieguldījums kultūrā, Gada cilvēks mūzikā, Gada cilvēks mākslā, Gada cilvēks muzeju nozarē, Gada cilvēks bibliotēku nozarē, Gada kultūras organizators, Gada amatiermākslas kolektīvs, Gada notikums kultūrā, Jaunais talants kultūrā.

Pretendentus nominācijām, līdz 16.09.2023. gada plkst. 23 00, var izvirzīt juridiska vai fiziska persona,

Arī šogad Balvu novada iedzīvotājiem būs iespēja tikties ar talantīgajiem rakstniekiem ikgadējos Grāmatu svētkos. Šoreiz svētki norisināsies Baltinavā.
Apgāds “Zvaigzne ABC” mūs priecēs ar sekojošiem autoriem – mazākie lasītāji tiksies ar latviešu rakstnieci un dzejnieci Eviju Gulbi, bet skolēniem būs iespēja tikties ar latviešu rakstniekiem

No 21. augusta Balvu Centrālajā bibliotēkā skatāma izstāde “Baltijas ceļš”.
Izstāde veidota sadarbībā ar biedrību “Radošās idejas”. Izstādes mērķis ir atgādināt Eiropas iedzīvotājiem par izcilu pilsoņu darbu cīņā pret totalitārismu kā paraugu eiropeiskumam un intensīvam darbam sabiedrības labā.

 
   
 
Vietne izmanto sīkdatnes!
Balvu centrālās bibliotēkas tīmekļa vietnē tiek izmantotas mūsu un trešo pušu sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai nodrošinātu tās darbību un palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi un kvalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.
Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”. Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.