Balvu Centrālā bibliotēka

Tirgus ielā 7, Balvi
Darbdienās: 10.00-18.00
Sestdiena: 9.00- 15.00
jūnijā, jūlijā, augustā sestdienās nestrādā
Svētdiena- brīvdiena
Katra mēneša pēdējā piektdiena- spodrības diena

 

 

 

 

 

Balvu reģiona Kultūrvēstures datu bāzē, kuru bibliotēka veido kopš 2007.gada, jau bija ielikta informācija un fotogrāfijas par 108 krucifiksiem, kurus bibliotēkas direktore Ruta Cibule bija dokumentējusi 2008. un 2009.gadā. Tā kā bija pagājuši jau desmit gadi, gribējās zināt, kas ar šiem krucifiksiem šajā laikā noticis. Tāpēc Ruta 2019.gada maijā ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu vēlreiz apsekoja visus bijušā Balvu rajona, tagad četru novadu, krucifiksus, kurus nofotografēja.

Šobrīd Kultūrvēstures datu bāzē jau esošajiem ierakstiem un 11 no jauna izveidotajiem ierakstiem pievienotas 234 fotogrāfijas, kā arī papildināta informācija par vairākiem krucifiksiem.
Ieskaties , lai būtu zinošs! Pie daudziem krucifiksiem jau maijā cilvēki sanāks kopā, lai dziedātu un lūgtos Svētās Jaunavas Marijas godam.

 
   
 
Vietne izmanto sīkdatnes!
Balvu centrālās bibliotēkas tīmekļa vietnē tiek izmantotas mūsu un trešo pušu sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai nodrošinātu tās darbību un palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi un kvalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.
Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”. Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.