Dalāmies ar priecīgu ziņu!

Ar Valsts Kultūrkapitāla atbalstu Balvu Centrālā bibliotēka šovasar varēs turpināt īstenot projektu “"Tautastērpu stāsti" Balvu reģiona Kultūrvēstures datu bāzē”. 2020.gada vasarā Kultūrvēstures datu bāzei tika sagatavoti 11 iedvesmojoši tautastērpu stāsti, kas ir papildināti ar skaistām fotogrāfijām (skatīt vairāk Balvu CB Kultūrvēstures datu bāzē).

Šogad projektu turpināsim – noorganizēsim 12 fotosesijas dabā, veiksim intervijas ar apzinātajiem tautastērpu īpašniekiem un sagatavosim tekstu publicēšanai Kultūrvēstures datu bāzē. Projekta mērķis ir veidot kvalitatīvu Balvu reģiona (Balvu, Baltinavas, Rugāju un Viļakas novadu) kultūrvēstures datu bāzi, kas popularizētu senču mantojuma tradīcijas un vērtības un nemateriālā kultūras mantojuma kopējus Ziemeļlatgalē. Savāktie tautastērpu stāsti uzsvērs katra tērpa īpašo unikalitāti, sniegs iedrošinājumu arī citiem interesentiem sakomplektēt sev savu īpašo tautastērpu, popularizēs meistarus, kuriem ir attiecīgās tautastērpa darināšanas prasmes.

Fotogrāfijā: izšūts Šķilbēnu vīru krekls (R.Cibules foto)

Projekta vadītāja Ināra Bobrova
(saziņai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. )