Balvu Centrālā bibliotēka

Tirgus ielā 7, Balvi
no 2024. gada 1. jūnija līdz 31. decembrim
Pirmdien 10.00 - 18.00
Otrdien 10.00 - 18.00
Trešdien 10.00 - 18.00
Ceturtdien 10.00 - 18.00
Piektdien, sestdien, svētdien SLĒGTS.

 

 

 

 

 

Dalāmies ar priecīgu ziņu!

Ar Valsts Kultūrkapitāla atbalstu Balvu Centrālā bibliotēka šovasar varēs turpināt īstenot projektu “"Tautastērpu stāsti" Balvu reģiona Kultūrvēstures datu bāzē”. 2020.gada vasarā Kultūrvēstures datu bāzei tika sagatavoti 11 iedvesmojoši tautastērpu stāsti, kas ir papildināti ar skaistām fotogrāfijām (skatīt vairāk Balvu CB Kultūrvēstures datu bāzē).

Šogad projektu turpināsim – noorganizēsim 12 fotosesijas dabā, veiksim intervijas ar apzinātajiem tautastērpu īpašniekiem un sagatavosim tekstu publicēšanai Kultūrvēstures datu bāzē. Projekta mērķis ir veidot kvalitatīvu Balvu reģiona (Balvu, Baltinavas, Rugāju un Viļakas novadu) kultūrvēstures datu bāzi, kas popularizētu senču mantojuma tradīcijas un vērtības un nemateriālā kultūras mantojuma kopējus Ziemeļlatgalē. Savāktie tautastērpu stāsti uzsvērs katra tērpa īpašo unikalitāti, sniegs iedrošinājumu arī citiem interesentiem sakomplektēt sev savu īpašo tautastērpu, popularizēs meistarus, kuriem ir attiecīgās tautastērpa darināšanas prasmes.

Fotogrāfijā: izšūts Šķilbēnu vīru krekls (R.Cibules foto)

Projekta vadītāja Ināra Bobrova
(saziņai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. )

 
   
 
Vietne izmanto sīkdatnes!
Balvu centrālās bibliotēkas tīmekļa vietnē tiek izmantotas mūsu un trešo pušu sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai nodrošinātu tās darbību un palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi un kvalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.
Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”. Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.