Balvu Centrālā bibliotēka

Tirgus ielā 7, Balvi
no 2024. gada 1. jūnija līdz 31. decembrim
Pirmdien 10.00 - 18.00
Otrdien 10.00 - 18.00
Trešdien 10.00 - 18.00
Ceturtdien 10.00 - 18.00
Piektdien, sestdien, svētdien SLĒGTS.

 

 

 

 

 

Balvu Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku aicināja visus lasītmīļus, bet galvenokārt 5.klašu skolēnus, piedalīties Skaļās lasīšanas sacensībā, kas Latvijā norisinās jau 4 gadu.

Uz aicinājumu atsaucās deviņi grāmatu lasītāji. Šoreiz, atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai, konkurss noritēja attālināti, dalībniekiem iesūtot savu izvēlētās grāmatas lasīto teksta fragmentu elektroniski, bet žūrijai tos kopīgi noklausoties.

Visvairāk punktu un ceļazīmi uz finālu Rīgā pārstāvēt Balvu reģionu, ieguva Adrians Jonaitis no Balvu sākumskolas 5.a klases. Viņš lasīja fragmentu no A.Vanagas grāmatas “Plastmasas huligāni”, uzsverot mūsdienu aktuālo problēmu – cīņu ar plastmasas radīto piesārņojumu pasaulē.

2.vietu ieguva Elīza Pužule, 5.klases skolniece no Žīguru pamatskolas, kura pārliecinoši, dzīvi un emocionāli lasīja M.de Koks un J. Fanistendālas grāmatas “Rozija un Musa, meitene un zēns” fragmentu.

3.vietu ieguva Patrīcija Ivanova, 6.c klases skolniece no Balvu sākumskolas, pārliecinoši un droši lasot K. Olsones grāmatas “Stikla bērni” fragmentu.

Paldies par dalību konkursā un izteiksmīgo savas izvēlētās grāmatas prezentēšanu un fragmenta lasīšanu:

Marekai Zujevai no Rugāju vidusskolas, kura raiti un drosmīgi lasīja V.Belsevičas grāmatas “Bille” fragmentu, labi pamatojot savas grāmatas izvēli;
Anetei Dzenei no Tilžas vidusskolas, kura aizraujoši lasīja Dž.Kinnija grāmatas “Grega dienasgrāmata” fragmentu, raisot interesi izlasīt turpinājumu;
Naurim Stāmeram no Balvu sākumskolas, kurš lasīja J.Klīdzēja grāmatas “Cilvēka bērns” fragmentu, žūrija novērtēja Naura centību un prasmi uzstāties publikas priekšā;
Karīnai Avotiņai no Tilžas vidusskolas, kura ļoti dzīvi un emocionāli lasīja N.Nosova grāmatas fragmentu “Kā Nezinītis kļuva par muzikantu”;
Guntrai Gibalai, kura lasīja Ē.Hanteres grāmatas “Klanu kaķi” fragmentu un kura prata izveidot labu kontaktu ar klausītāju, varēja redzēt, ka mīl dzīvniekus, jo gan grāmata izvēlēta par tiem, gan fonā savi mājas mīluļi;
Sonorai Puķītei no Balvu sākumskolas, kura brīvā un nepiespiestā gaisotnē lasīja L.Dokrila grāmatas “Dārsija Bērdoka” fragmentu, parādot savas teicamās lasīšanas prasmes.

Žūrijas komisijas locekļi – Balvu Centrālās bibliotēkas direktores vietniece pamatdarbības jautājumos Vita Romanovska, Balvu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un IT nodaļas vadītāja Iluta Mežule un Dace Bratuškina, ļoti čakla lasītāja mamma, kas pratusi savu mīlestību pret grāmatu nodot savam dēlam Nikam, vērtēja dalībniekos spēju ar stāstu aizraut auditoriju, dikciju, atbilstošu uzsvaru lietojumu, prasmi veidot emocionālu kontaktu ar auditoriju un prasmi izmantot savu balsi.

Žūrijas komisijas locekļi pateicas ikvienam konkursa dalībniekam, jo katrs bija centies un gatavojies, ar savu lasīju spēja aizraut un ieinteresēt, un novēl, lai nezūd lasītprieks un vēlme sevi pierādīt arī citos konkursos.

Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības ir konkurss 11-12 gadus veciem 5. un 6. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Konkurss notiek trīs posmos – sacensības skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un valsts fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Attēli: Iluta Mežule

 
   
 
Vietne izmanto sīkdatnes!
Balvu centrālās bibliotēkas tīmekļa vietnē tiek izmantotas mūsu un trešo pušu sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai nodrošinātu tās darbību un palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi un kvalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.
Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”. Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.