Balvu Centrālā bibliotēka

Tirgus ielā 7, Balvi
no 2024. gada 1. jūnija līdz 31. decembrim
Pirmdien 10.00 - 18.00
Otrdien 10.00 - 18.00
Trešdien 10.00 - 18.00
Ceturtdien 10.00 - 18.00
Piektdien, sestdien, svētdien SLĒGTS.

 

 

 

 

 

“Ziemeļlatgales detektīvi” iecerēta kā spēle, kas atmodina pētnieku Tevī. Tev būs iespēja iejusties detektīva lomā un interaktīvā veidā iepazīt Ziemeļlatgales dabas un kultūrvēstures objektus, kā arī tūrisma piedāvājumu. Varēsi ceļot arī virtuāli datu bāzēs, kā arī kļūt par ekspertu grāmatu, žurnālu un avīžu pasaulē! Piedaloties Tu pilnveidosi savas ceļošanas prasmes, digitālās prasmes un attīstīsi informācijas meklēšanas prasmes.

Rezultātā iegūsi ne vien bagātīgus ceļojuma iespaidus un zināšanas, bet arī būs iespēju pacīnīties par vērtīgām balvām no “Zvaigzne ABC”!

Ziemeļlatgales (Balvu, Baltinavas, Rugāju un Viļakas novadu) apceļotājiem, 21 vietā (Balvos, Balvu pagastā, Rugāju pagastā, Tilžas pagastā u.tt.) būs jāmeklē atbildes uz 5 – 7 jautājumiem. Balvu un Viļakas pilsētās – uz 10 jautājumiem. Jautājumi būs dažādi. Daļu no tiem varēsi atbildēt, kad būsi apmeklējis kādu konkrētu objektu vai uzņēmēju. Atceries, ka pirms došanās obligāti piesaki savu apmeklējumu, kur tas tiek norādīts! Ņem vērā arī, ka saistībā ar epidemioloģisko situāciju valstī, daži no objektiem var nebūt pieejami kādā laika posmā. Uz daļu jautājumu atbildes atradīsi, iepazīstot bibliotēku apkopotos novadpētniecības materiālus, kā arī dažādas datubāzes.

Lieliski sabiedrotie Tev būs Balvu Centrālās bibliotēkas veidotā Kultūrvēstures datu bāze, Novadpētniecības datu bāze, kā arī LNB Digitālā bibliotēka.

Spēle norisināsies elektroniski aplikācijā “Actionbound”. Spēle norisināsies līdz 31.oktobrim.

Kā spēlēt spēli “Ziemeļlatgales detektīvi”?

 
   
 
Vietne izmanto sīkdatnes!
Balvu centrālās bibliotēkas tīmekļa vietnē tiek izmantotas mūsu un trešo pušu sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai nodrošinātu tās darbību un palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi un kvalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.
Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”. Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.