Jau kopš 2017. gada LNB kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām visā Latvijā aicina 5.-6.klašu skolēnus piedalīties spraigā lasīšanas sacensībā.
Sestdien, 25. septembrī, plkst. 12.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa  zālē notika Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību fināls.   Rīgā ieradās 28 reģionālie lasīšanas čempioni no visas Latvijas. Balvu reģionu pārstāvēt izcīnīja Balvu sākumskolas 6.klases skolnieks Adrians Jonaitis.

Piesakot sevi finālam, reģionālie čempioni bija iesūtījuši savas vizītkartes, kur nepārprotami spilgti izpaužas lasīšanas aktualitāte un nozīmība viņu dzīvē. Adrians saka: ”Man grāmata ir iztēles pasaule, kas ļauj noticēt, ka šajā pasaulē nekas nav neiespējams. Lasīšana palielina prāta spējas, un nekas nav pievilcīgāks par inteliģenci. Grāmata dod iespēju tavam radošumam atdzīvoties. Galu galā lasīšana ir lieliska izklaide! Sacensību vērtēja sirsnīga un grāmatas mīloša žūrija – rakstniece Zane Zusta, izdevēja un redaktore Evija Veide, aktrise Agnese Budovska, mūziķis Atis Auzāns  un rakstnieks Osvalds Zebris.
Adrians pārliecinoši sevi pieteica ar Agneses Vanagas grāmatas "Plastmasas huligāni" fragmenta lasījumu.

Prieks un lepnums, ka starp visiem 28 labākajiem lasītājiem no visas Latvijas Adrianam tika piešķirta godpilnā 3 vieta!

Reģionālā skaļās lasīšanas sacensības kuratore Ligita Pušpure.