Balvu Centrālā bibliotēka

Tirgus ielā 7, Balvi
no 2024. gada 1. jūnija līdz 31. decembrim
Pirmdien 10.00 - 18.00
Otrdien 10.00 - 18.00
Trešdien 10.00 - 18.00
Ceturtdien 10.00 - 18.00
Piektdien, sestdien, svētdien SLĒGTS.

 

 

 

 

 

Biedrība “LgSC” sadarbībā ar latgaliešu kultūras ziņu portālu lakuga.lv aicina uz astoņām latgaliešu rakstu valodas tiešsaistes bezmaksas nodarbībām, lai katrs gribētājs varētu uzzināt vairāk par latgaliešu rakstu valodu un iemācīties tās pamatprincipus.

Latgaliešu rakstu valodas nodarbības vadīs viena no zinošākajām latgaliešu rakstu valodas speciālistēm, latgalisko grāmatu korektore, pieredzējusi valodas nodarbību vadītāja un valodas eksperte Māra Mortuzāne-Muravska.

Valodas nodarbības būs divos periodos – pavasara un rudens. Pavasara periodā latgaliešu rakstu valodas mācīšanās paredzēta katru otrdienu, sākot no 26. aprīļa pulksten 19.00. Nodarbības plānotas arī 10. maijā, 24. maijā un 7. jūnijā, bet rudens periodā 6. septembrī, 20. septembrī, 4. oktobrī un 18. oktobrī.

Latgaliešu rakstu valodas nodarbībās varēs piedalīties Facebook tiešraidē biedrības “LgSC” profilā, kā arī skatīties latgaliešu kultūras ziņu portālā lakuga.lv un biedrības “LgSC” mājaslapā lgsc.lv. Nodarbības ir bezmaksas, tajās varēs piedalīties bez latgaliešu rakstu valodas priekšzināšanām un to, kā pareizi rakstīt, kādas ir latgaliešu rakstu valodas un latviešu literārās valodas atšķirības varēs iemācīties nodarbību laikā. Lai piedalītos nodarbībās, iepriekšēja pieteikšanās nav vajadzīga.

Iecerēto nodarbību mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par latgaliešu rakstu valodu un izglītot par latgaliešu rakstu valodas pamatprincipiem, kas jāņem vērā, lai pierakstītais latgaliski atbilstu 2007. gadā pieņemtajiem Valsts valodas centra “Latgaliešu rakstības nosacījumiem” (vairāk informācijas ŠEIT). Tā kā latgaliešu rakstu valoda skolu vispārīgajās programmās kā sistemātisks mācību priekšmets netiek mācīts jau gandrīz simts gadus, kopējais rakstu valodas zināšanu līmenis un izpratne par to Latvijas sabiedrībā ir ļoti zems. Atgādinām: latgaliešu rakstu valoda atbilstoši Valsts valodas likuma 3. panta 4. daļai tiek definētā kā vēsturisks latviešu valodas paveids un valsts paredz tās saglabāšanu, aizsardzību un attīstību.

Lai saprastu savu latgaliešu rakstu valodas zināšanu līmeni, var aizpildīt valodas testu ŠEIT.

Biedrība “LgSC” jau vairāk nekā 15 gadus aktīvi cenšas izglītot sabiedrību par latgaliešu rakstu valodu, pievērst uzmanību tās pastāvēšanai un attīstībai. Biedrība uztur vienīgo ikdienā latgaliski rakstošo mediju – latgaliešu kultūras ziņu portālu lakuga.lv, rīko valodas kursus un seminārus, izdod literāra un izzinoša satura izdevumus latgaliski un īsteno citas aktivitātes latgaliešu rakstu valodas būšanai arī turpmāk.

Kursu notikšanu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Plašāka informācija:
Edīte Husare
Biedrība “LgSC” | Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
29509672
http://lgsc.lv

 
   
 
Vietne izmanto sīkdatnes!
Balvu centrālās bibliotēkas tīmekļa vietnē tiek izmantotas mūsu un trešo pušu sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai nodrošinātu tās darbību un palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi un kvalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.
Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”. Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.