Gatavojoties novadnieka, valodnieka, publicista, kultūras darbinieka Miķeļa Bukša 110 gadu jubilejai 110 dienu garumā sociālajā tīklā “Facebook”, Balvu Centrālās bibliotēkas profilā, norisinājās interneta akcija ar atpazīstamības mirkļbirku #SazavasalojarMikeliBukšu.

Pirmais video tika uzņemts 12. februārī Plešovā, pie Miķeļa Bukša pieminekļa, kurā šīs akcijas idejas autore Ruta Cibule un Andris Slišāns aicināja iestādes, izglītības un kultūras darbiniekus, kā arī citus interesentus iesaistīties un kuplināt to ar atmiņu stāstiem, fotogrāfijām, vēstuļu fragmentiem un citiem materiāliem saistībā ar Miķeļa Bukša personību un viņa atstāto literāro mantojumu. Šim aicinājumam atsaucās 42 cilvēki, taču aizkadrā noteikti vēl vairāk.

Tika nofilmēti, iesūtīti, samontēti 64 īsi videorullīši, kas aptuveni 200 minūšu garumā vēsta un daudzina Miķeļa Bukša un viņa sievas Janīnas Bukšas devumu sabiedrībai. Paldies par ieguldīto darbu un aizraujošajiem, iedvesmojošajiem stāstiem kolēģēm Balvu Centrālajā bibliotēkā, Rēzeknes Centrālās bibliotēkai, Baltinavas Novada muzejam, Rēzeknes Kultūrvēstures muzejam, Loginu ģimenei, Balvu Novada muzeja vadītājai Ivetai Supei, Viļakas muzeja vadītājai Ritai Gruševai, Jānim Ločmelim, Jēkabam Slišānam, Silvijai Aparei, Skaidrītei Loginai, Ligitai Kalnējai, Irēnai Šļakotai, Gunitai Kiseļovai, Valdai Šmagrei, Andrim Slišānam, Ligitai Spridzānei, Imantam Slišānam, Janīnai Kursītei-Pakulei, Arnim Slobožaņinam, Lidijai Leikumai, Andrim Kazinovskim, Annai Rancānei, Inārai Grocei, Renātei Vancānei, Osvaldam Zvejsalniekam, Silvijai Ribakovai, Henrikam Somam, Armandam Kociņam-Kūceņam, Sandrai Ločmelei, Edītei Husarei un visiem, kas piedalījās video tapšanas procesā. Īpašs prieks arī par saņemto Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita apsveikuma vēstuli Miķeļa Bukša 110.gadadienā - 1. jūnijā.

Šo 110 dienu garumā kopā esam paveikuši grandiozu darbu, lai Miķeļa Bukša vārds izskanētu, un viņa piemiņa būtu dzīva. Paldies un uz tikšanos nākamajās aktivitātēs!