Balvu Centrālā bibliotēka

Tirgus ielā 7, Balvi
Darbdienās: 10.00-18.00
Sestdiena: 9.00- 15.00
jūnijā, jūlijā, augustā sestdienās nestrādā
Svētdiena- brīvdiena
Katra mēneša pēdējā piektdiena- spodrības diena

 

 

 

 

 

Sestdien, 24. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē norisinājās Skaļās lasīšanas sacensību fināls, kurš notiek jau 6.gadu pēc kārtas.

Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības ir konkurss 11-12 gadus veciem 5.-6. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Konkurss notiek trīs posmos – sacensības skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un valsts fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Starp 30 reģionālajiem lasīšanas čempioniem no visas Latvijas Balvu reģionu veiksmīgi un pārliecinoši pārstāvēja Balvu sākumskolas 6. klases skolniece Rasa Servidova. Viņa uzstājās ar M. Gūtmanes grāmatas “Minkāns” fragmenta lasījumu. Rasa par lasīšanu saka: Atverot grāmatu, sākas lasīšanas piedzīvojums, kas attīsta iztēli un bagātina cilvēku. Lasīšana ir intelekta un fantāzijas avots. Vislabākais veids, kā pavadīt brīvo laiku, ir lasīt grāmatas!

Rasa bija arī to lasītāju skaitā, kas uz skatuves kāpa vēlreiz, jo viņai par savu izjusto un aizraujošo lasījumu tika piešķirta veicināšanas balviņa no žurnāla “Astes”.

Lai mums vairāk tādu labu lasītāju!

 
   
 
Vietne izmanto sīkdatnes!
Balvu centrālās bibliotēkas tīmekļa vietnē tiek izmantotas mūsu un trešo pušu sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai nodrošinātu tās darbību un palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi un kvalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.
Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”. Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.