Balvu Centrālā bibliotēka

Tirgus ielā 7, Balvi
Darbdienās: 10.00-18.00
Sestdiena: 9.00- 15.00
jūnijā, jūlijā, augustā sestdienās nestrādā
Svētdiena- brīvdiena
Katra mēneša pēdējā piektdiena- spodrības diena

 

 

 

 

 

Noslēdzies darbs pie VKKF atbalstītā bibliotēkas projekta “Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma vērtību nesēji Balvu reģiona Kultūrvēstures datu bāzē”. Turpinot jau iesākto darbu, tika veikti lauka pētījumi, dokumentējot tos dziedātājus pie ciemu krustiem, kuri ir Nacionālā nemateriālā kultūras mantojuma vērtības “Maija dziedājumi pie ciemu krustiem Ziemeļlatgalē” nesēji.

Projekta laikā Kultūrvēstures datu bāze tika papildināta ar 26 jauniem ierakstiem. Sagatavota un ielikta informācija par Elfrīdu Ābeltiņu, Zitu Delveri, Pēteri Delveri, Annu Gabrāni, Irēnu Jasinsku, Marijannu Jurkāni, Antoņinu Kaļiņinu, Annu Kaņepi, Annu Kindzuli, Mariannu Langovsku, Anastasiju Ločmeli, Viju Martuzāni, Mariju Pitkeviču, Ainu Prancāni, Ilgu Rakstiņu, Annu Sideļņiku, Annu Sisojevu, Sarmu Sutugovu, Ingrīdu Svelpi, Antoniju Tomu, Anitu Upīti, Marinu Upīti, Ainu Zelču, Inesi Zelču, Liliju Zelču un Vinetu Zeltkalni.

Tāpat 62 ierakstos tika papildināta jau ieliktā informācija gan par dziedātājām, gan par krucifiksiem.

Sagatavotajai informācijai apstrādāti un pievienoti 122 fotoattēli un hipersaite uz Novadpētniecības datu bāzi.

Aicinu ieskatīties Kultūrvēstures datu bāzē! - http://balvurcb.lv/kb/

Projekta vadītāja Ināra Bobrova (saziņai: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.)

 
   
 
Vietne izmanto sīkdatnes!
Balvu centrālās bibliotēkas tīmekļa vietnē tiek izmantotas mūsu un trešo pušu sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai nodrošinātu tās darbību un palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi un kvalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.
Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”. Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.