Balvu Centrālā bibliotēka

Tirgus ielā 7, Balvi
Darbdienās: 10.00-18.00
Sestdiena: 9.00- 15.00
jūnijā, jūlijā, augustā sestdienās nestrādā
Svētdiena- brīvdiena
Katra mēneša pēdējā piektdiena- spodrības diena

 

 

 

 

 

 

No 1.jūnija līdz 15.decembrim Balvu Centrālajā bibliotēkā tika realizēts Latvijas Valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda Latgales kultūras programmas 2022. gada projektu konkursā atbalstītais projekts “Manas saknes Balvu novadā”.

Projekta mērķis bija Latgales reģiona bērnu un jauniešu iesaiste radošās nodarbībās, kuras izstrādātas, lai veicinātu sava novada kultūrvides izzināšanu. Šim nolūkam iegādājāmies magnētisku Balvu novada karti un koka magnētiņus, lai dažādotu bibliotekārās un novadmācības stundas bērnu un jauniešu auditorijai, kā arī sniegtu iespēju iesaistīties mācību procesā, kurā atklāt aizraujošus faktus, pētot savas dzimtās vietas vēsturi, valodu un kultūru.

Projekta ietvaros tapa novadmācības nodarbības 5 dažādās jomās. Nodarbību piedāvājumam atsaucās vairākas klašu grupas (kopumā 105 interesenti), kuras nodarbību laikā tika sadalītas komandās un, savā starpā sacenšoties, pildīja dažādus uzdevumus.

Nodarbības uzsākām ar Balvu novada teritoriālo apzināšanu, izpētot novada robežas kartē un ar magnētiem atzīmējot sev mīļas vietas Balvu novadā. Izmantojot video un foto materiālus, kā arī aplūkojot agrāk publicētus rakstus noskaidrojām, kā mums pazīstamas vietas un ēkas tika celtas un izskatījās vairākus gadus atpakaļ. Nodarbības dalībnieki paši veica aprēķinus, lai noskaidrotu, cik senas ir redzamās ainas.

Tika veikti arī vizuāli salīdzinājumi ar mūsdienām, kā arī sacensības gaitā salikta puzle – attēls no pazīstamas vēsturiskās ainas. Lai noskaidrotu vairāk par savu novadu sacentāmies, kurš ātrāk kartē atradīs tādas Balvu novada vietas kā Ukraina, Vasariņa, Ūlasi, Cūkine, Čerbakova, Čušļi, Jabalova, Naglīši, Kļučniki, Posackī, Tabakova u.c. Iepazinām arī vietējās izloksnes – iemācījāmies pāris vārdus un, pārbaudot savas zināšanas, latgaliešu valodas vārdam meklējām atbilstošo skaidrojumu literārajā valodā.

Katra nodarbība noslēdzās ar rezultātu paziņošanu, un dalībnieku pacienāšanu ar kādu našķi.

Paldies visiem, kas atsaucās un iesaistījās, kā arī uz tikšanos nākamajās aktivitātēs!

 
   
 
Vietne izmanto sīkdatnes!
Balvu centrālās bibliotēkas tīmekļa vietnē tiek izmantotas mūsu un trešo pušu sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai nodrošinātu tās darbību un palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi un kvalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.
Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”. Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.