Balvu Centrālā bibliotēka

Tirgus ielā 7, Balvi
Darbdienās: 10.00-18.00
Sestdiena: 9.00- 15.00
jūnijā, jūlijā, augustā sestdienās nestrādā
Svētdiena- brīvdiena
Katra mēneša pēdējā piektdiena- spodrības diena

 

 

 

 

 

Jau 20 gadu garumā reizi mēnesī laikrakstā “Vaduguns” tiek publicēti konkursa “Prātnieks” visdažādākie jautājumi. Atbildes uz tiem var iesniegt klātienē – bibliotēkā vai arī elektroniski. Katra mēneša beigās tiek izlozēts uzvarētājs, kurš saņem balviņu – grāmatu no apgāda “Zvaigzne ABC”.

22. decembrī Balvu Centrālajā bibliotēkā satikās konkursa “Prātnieks” dalībnieki, kas vienmēr ir priecīgi atkal redzēties, un arī šogad pulcējās, lai pārrunātu, kā gājis šī gada mīklu minēšanā, iepazītu jaunas informācijas ieguves vietnes un baudītu omulīgu atmosfēru. Pasākumā ieradās gan tādi dalībnieki, kas konkursā piedalās vairāk nekā 10 gadus, gan tādi, kas pievienojušies pavisam nesen.

Dalībnieki stāsta, ka dalība konkursā ir kļuvusi kā pašizglītošanās aizraujošā veidā – tiek izzināta tuvākā apkārtne, uzzināti jauni fakti par lietam, vietām, cilvēkiem Latvijā un arī pasaulē. Process ievilina un prātnieki ar azartu un nepacietību gaida katru nākamo konkursa mīklu.

Dalībnieki norāda, ka atbildes jāmeklē dažādos avotos. Mīklu minēšanā tiek iesaistīti arī tuvinieki – padoms tiek jautāts ģimenes locekļiem, mīklu pilda kopā ar tuviniekiem – viens izsaka viedokli, tad otrs, kopā vienojas, kādu tad atbildi rakstīs.

Dalībniece Zita stāsta, ka vienreiz ir vieglāka mīkla, citreiz ir jāpadomā, jāpameklē. Paiet kāda diena, kāds sarežģītāks jautājums nodarbina prātu, un tad pēkšņi atbilde atrodas. Prātnieki atklāj, ka ne vienmēr izdodas atrast pareizās atbildes – nevar jau vienmēr viss būt pareizi, ir jāpieļauj kļūdas, nekļūdās tikai tas, kas neko nedara.

Konkursa veidotāja, bibliotekāre Evita Arule, priecājas par dalībniekiem un sanākšanu kopā. Viņa atzīst, ka sastādīt krustvārdu mīklas nav vienkārši, taču vienmēr cenšas, lai tās ir pēc iespējas interesantākas. Mīklas tiek veidotas balstoties uz ikgadējām mēneša un konkrētā brīža aktualitātēm, tiek iekļauta gan jauna, gan vēsturiska informācija par Balvu novadu.

Pateicamies visiem dalībniekiem par aktīvo iesaisti, Ziemeļlatgales laikrakstam “Vaduguns” un apgādam “Zvaigzne ABC” par veiksmīgo sadarbību!

 
   
 
Vietne izmanto sīkdatnes!
Balvu centrālās bibliotēkas tīmekļa vietnē tiek izmantotas mūsu un trešo pušu sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai nodrošinātu tās darbību un palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi un kvalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.
Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”. Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.