Balvu Centrālā bibliotēka

Tirgus ielā 7, Balvi
no 2024. gada 1. jūnija līdz 31. decembrim
Pirmdien 10.00 - 18.00
Otrdien 10.00 - 18.00
Trešdien 10.00 - 18.00
Ceturtdien 10.00 - 18.00
Piektdien, sestdien, svētdien SLĒGTS.

 

 

 

 

 

2023. gada 11. maija rītā Balvu Centrālajā bibliotēkā pulcējās LNB Skaļās lasīšanas reģionālā konkursa dalībnieki - labākie lasītāji, 5.klašu skolēni no Balvu sākumskolas, Tilžas pamatskolas un Tilžas bibliotēkas, Eglaines pamatskolas, Lazdukalna bibliotēkas un Viļakas Valsts ģimnāzijas. Katrs dalībnieks bija sagatavojis 3 minūšu garu uzstāšanos, kurā iepazīstināja ar sevi, savu grāmatu un ar aizrautību lasīja grāmatu fragmentus!

Pasākuma dalībniekus iepriecināja bibliotēkas lasītājs un Balvu mūzikas skolas audzēknis, Hugo Ušackis, ar saksofona spēli “Lakstīgala kroni pina - skolotājs Arnis Graps un aizkustinošu dziesmu “Zeme, zemīte” - skolotāja Sabīne Krilova. Bet Guntra Gibala, bibliotēkas lasītāja un Balvu Valsts ģimnāzijas teātra pulciņa dalībniece, ļāva ielūkoties Aspazijas dzejas pasaulē.

Lasītājus vērtēja kompetenta un pieredzējusi žūrija: Aija Dvinska, Ina Priedīte un Zaiga Lāpāne.

Žūrijai bija grūts uzdevums: izvēlēties pašus labākos! Visi bija lieliski! Visi bija izcili! Rezultāts bija šāds:

1. vieta - Jānim Zaksam – Balvu sākumskolas 5.bklases skolēnam par I. Skrastiņas grāmatas “ Kā iet pa skolu? Normāli” lasījumu.

2. vieta - Sofijai Paulai Timošenko – Balvu sākumskolas 5.a klases skolniece par K. Olsones grāmatas “Atgadījums ar mistisko saldumu spoku” lasījumu.

3. vieta - Martai Pennerei - Balvu sākumskolas 5.d klases skolniecei par V. Belševicas grāmatas “Bille” lasījumu.

Žūrijas simpātijas balva tika piešķirta Elīzai Šmuškovai – Balvu sākumskolas 5.b klases skolniecei par K. Olsones grāmatas “Stikla bērni” lasījumu.

Visi lasītāji saņēma saldas balviņas un diplomus, bet pirmo trīs vietu ieguvēji Zvaigznes ABC dāvanu kartes, kuras dāvināja SIA “INVIK”, kas ļaus pašiem izvēlēties labāko grāmatu.

Balvu novadu pārstāvēt LNB Skaļās lasīšanas finālā septembrī dosies JĀNIS ZAKSS!

Paldies visiem skolotājiem, bibliotekāriem, vecākiem, kuri atbalstīja un ieguldīja darbu, lai mums visiem kopā viss izdotos!

LNB Skaļās lasīšanas reģionālā konkursa kuratore Ligita Pušpure

 
   
 
Vietne izmanto sīkdatnes!
Balvu centrālās bibliotēkas tīmekļa vietnē tiek izmantotas mūsu un trešo pušu sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai nodrošinātu tās darbību un palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi un kvalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.
Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”. Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.