Balvu Centrālā bibliotēka

Tirgus ielā 7, Balvi
Darbdienās: 10.00-18.00
Sestdiena: 9.00- 15.00
jūnijā, jūlijā, augustā sestdienās nestrādā
Svētdiena- brīvdiena
Katra mēneša pēdējā piektdiena- spodrības diena

 

 

 

 

 

Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” projektu konkursā “Latgales kultūras programmas 2023” apstiprināts Balvu novada pašvaldības projektu “Latgales grāmatniecības īpašās lappuses”. To realizēs Balvu Centrālā bibliotēka.

Latvijas kultūras sabiedrība pamazām tuvojas latviešu grāmatas 500 gadu svinību kulminācijai 2025. gadā. Ceļā uz to ir svarīga arī kultūrvēsturisko novadu devuma, un Latgales gadījumā arī tās atsevišķā gājuma, iezīmēšana grāmatniecības jautājumos. Grāmatas, kuras vieno sabiedrību. Grāmatas, kuras raisa strīdus. Grāmatas kā cilvēka gara spēka apliecinājums.

Šie un citu jautājumu, uzsvaru liekot uz Latgales grāmatniecības īpašo likteņu atklāšanu, Ziemeļlatgales visu nozaru kultūras darbiniekiem, tiks iekļauti pasākumu ciklā “Latgales grāmatniecības īpašās lappuses”. Tajā paredzētas aktivitātes, ko spējam veikt izmantojot savus iekšējos profesionālos resursus, kā arī ar pieaicinātu speciālistu palīdzību, lai Ziemeļlatgales bibliotēku, muzeju un tautas namu darbiniekiem atklātu Latgales grāmatniecības īpašos stāstus. Paredzam arī nozīmīgākajos pasākumos pieaicināt interesentus no Gulbenes, Alūksnes un Madonas novadiem. Mūsuprāt ir svarīgi veidot pārnovadnieku izpratni par Latgales novada grāmatniecības īpašajiem stāstiem.

Kopā paredzētas 7 aktivitātes, no kurām trijās paredzam sabiedrībā atzītu autoritāšu piedalīšanos.

Šis projekts ir saistīts ar Latgales kultūras daudzveidības izzināšanu, kultūras darbinieku kapacitātes celšanu, kā arī veicinās latviešu vēsturisko zemju kultūrvēsturiskās vides savstarpēju iepazīšanu un popularizēšanu.

 
   
 
Vietne izmanto sīkdatnes!
Balvu centrālās bibliotēkas tīmekļa vietnē tiek izmantotas mūsu un trešo pušu sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai nodrošinātu tās darbību un palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi un kvalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.
Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”. Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.