Balvu Centrālā bibliotēka

Tirgus ielā 7, Balvi
no 2024. gada 1. jūnija līdz 31. decembrim
Pirmdien 10.00 - 18.00
Otrdien 10.00 - 18.00
Trešdien 10.00 - 18.00
Ceturtdien 10.00 - 18.00
Piektdien, sestdien, svētdien SLĒGTS.

 

 

 

 

 

Balvu Centrālā bibliotēka sadarbībā ar apgādu “Zvaigzne ABC” Grāmatu svētkus organizē kopš 2011. gada. Šogad par svētku norises vietu tika izvēlēta Baltinava. Baltinavieši izvēlējās autorus, rūpīgi gatavojās viesu uzņemšanai un 14. septembrī Baltinavas Kultūras nams un Baltinavas vidusskola pildījās ar viesiem, ziediem, āboliem un svarīgākais – sarunām par grāmatām.

Šogad lasītājiem bija iespēja tikties ar latviešu dzejnieci un rakstnieci Viju Laganovsku,

kuras auditorija bija pieaugušie un Baltinavas vidusskolēni. Rakstniece un dzejniece, bērnu grāmatas “Koko un Riko” autore Evija Gulbe priecēja pašus mazākos lasītājus. Ar grāmatu “Trakā lapsa” un „Trakā Lapsa ceļo” autori Agnesi Aizpurieti tikās 1.- 4. klases skolēni un noslēgumā izveidoja arī katrs savu lapsiņas grāmatzīmi. Arlita Laine, grāmatas “Brūnās acis” autore, priecēja 5. un 6. klases skolēnus. Ar latviešu rakstnieku Aivaru Kļavi tikās 7. -9. klases skolēni un citi interesenti.

Svētkus ar brīnišķīgu klarnetes un klavierspēli ieskandināja Toms un Eduards Buraveci. Ar iedvesmojošām uzrunām svētku dalībniekus sveica Baltinavas Kultūras nama vadītāja Lidija Ločmele, Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Sandra Kapteine, Balvu Centrālās bibliotēkas direktore Ruta Cibule, kā arī Baltinavas pagasta pārvaldes vadītāja Sarmīte Tabore. Uz svētkiem bija ieradusies arī apgāda “Zvaigzne ABC” īpašniece un vadītāja Vija Kilbloka un dalījās ar īpaši svarīgiem iemesliem, kāpēc mums katram būtu jālasa grāmatas. Svētku dalībniekus priecēja arī Baltinavas 1.-4. klašu ansambļa skanīgās balsis (vadītāja Aija Nagle).

Kā jau katru gadu katram autoram tika piešķirta krustmāte. Krustmātes, tie ir cilvēki, kas rūpējas, lai mūsu ciemiņi šeit justos labi. Par šīs dienas krustmāti Evijai Gulbei kļuva Ilze Ločmele. Vijas Laganovskas krustmāte bija Silvija Buklovska. Par Arlitas Laines labsajūtu rūpējās Valentīna Kaša. Tatjana Začeste bija krustmātes lomā Aivaram Kļavim. Par Agneses Aizpurietes krustmāti kļuva Vija Jermacāne.

Daloties iespaidos par pavadīto dienu Evija Gulbe skaidroja: “Es uz šīm tikšanām braucu kā uz darbu – nobruņojusies, noskaņojusies un tad nonāku svētkos, kas ir tik patīkami – Paldies! Es šajos svētkos jūtos ļoti palutināta un mīlēta. Tas, ko mēs ar bērniem kopā darām, tas nav darbs, tie ir prieki, tie ir svētki!” Aivars Kļavis tikšanās laikā ieinteresēja savus klausītājus un tika apbērts ar tik dziļiem jautājumiem, ka dažkārt vajadzēja kārtīgi padomāt, pirms sniegt atbildi. Arlita Laine pauda, ka ļoti gaidīja šos svētkus. Viņa ir pārsteigta, ka tagad viņai regulāri sanāk tikties ar bērniem, jo rakstot grāmatu “Brūnās acis”, nebija paredzējusi, ka tā uzrunās šo auditoriju. Arlitu priecē bērni un viņu daudzie un interesantie jautājumi. Arlita atzīst, ka jūtas iedvesmota, īpaši no vides un visa pasākuma kopumā. Vija Laganovska atklāj, ka viņa sarunu raisīja apgrieztā veidā, nevis viņa gaidīja jautājumus no auditorijas, bet uzdeva tos pati. Vija, atzīmējot to, ka viņas saknes meklējamas Balvu novadā, piebilst: “Baltinavā slikti jau nemaz nevar būt”. Agnese Aizpuriete norāda, ka daudz jautājumu tika uzdots par viņas profesiju un viņa varēja padalīties arī par grāmatu tapšanu, ne tikai pa ilustrācijām un animācijām. Agnese stāsta: “Mani visvairāk priecē viņu radošā daba un entuziasms, braucot tikties ar bērniem esmu pārsteigta cik viņi ir brīvi un atvērti, šāda auditorija iedvesmo!”

Par iesaisti svētku organizēšanā Balvu Centrālā bibliotēka izsaka pateicību Inārai Bubnovai un Baltinavas komandai, kā arī apgāda “Zvaigzne ABC” komandai.

 
   
 
Vietne izmanto sīkdatnes!
Balvu centrālās bibliotēkas tīmekļa vietnē tiek izmantotas mūsu un trešo pušu sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai nodrošinātu tās darbību un palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi un kvalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.
Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”. Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.