Balvu Centrālā bibliotēka

Tirgus ielā 7, Balvi
Darbdienās: 10.00-18.00
Sestdiena: 9.00- 15.00
jūnijā, jūlijā, augustā sestdienās nestrādā
Svētdiena- brīvdiena
Katra mēneša pēdējā piektdiena- spodrības diena

 

 

 

 

 

Baltinavas pagasta pārvalde 2021. gada izskaņā realizēja VKKF mērķprogrammā “KultūrELPA” projektu “Izzinošas mobilās lietotnes BALTINAVA ZOOM izstrāde Baltinavas novada kultūrvēsturiskā mantojuma aktīvai iepazīšanai”. Ar mobilo aplikāciju “Baltinava ZOOM” ikvienam viedtālruņa lietotājam bija pieejams mobils rīks jeb ceļa karte, ar kura palīdzību iespējams iepazīt Baltinavas vēsturiskos un tūrisma objektus, saturīgi un aizraujoši pavadot laiku. Lietotnes papildu vērtība – plaši pieejami cilvēkstāsti, kas ļauj vēsturi un kultūru iepazīt caur reāliem notikumiem un personāžiem. Aplikācijā ir pieejama informācija par 41 objektu Baltinavas pagastā.

Lai projekta laikā savāktā informācija nepazustu, pēc projektu vadītāja Gata Siliņa uzaicinājuma Balvu Centrālā bibliotēka baltinaviešu savākto ievietoja Kultūrvēstures datu bāzē, izveidojot jaunu sadaļu "Vasali Baļtinovā!". Datu bāzē esam pilnībā saglabājuši Ligitas Lukstraupes tekstu un izvēlētos fotoattēlus, kā arī interesantos nosaukumus. Ligita ir šī projekta idejas un tekstu autore, dramaturģe un spēlfilmu scenāriste, kura 2020.gada jūnijā kopā ar LTV filmēšanas grupu bija ieradusies Baltinavā, lai uzņemtu dokumentālās filmas “MIERS. ROBEŽA. TILTS” masu skatus. Piedzīvotais laiks Baltinavā – vēsturiskās ēkas un to stāsti, vietējie cilvēki – iedvesmoja Ligitu Lukstraupi pastāstīt par Baltinavu un tās vēsturi visai Latvijai.

Iepazīsti visas Baltinavas vietas un dzīvesstāstus vienkopus arī Tu "Balvu reģiona Kultūrvēstures datu bāzē" ( http://balvurcb.lv/kb/index.php?CategoryID=98 )!

Informāciju sagatavoja:
Ināra Bobrova
Vairāk informācijas – 64522113
Fotogrāfiju sagatavoja:
Ruta Cibule
Fotogrāfijā redzams Imants Slišāns

 
   
 
Vietne izmanto sīkdatnes!
Balvu centrālās bibliotēkas tīmekļa vietnē tiek izmantotas mūsu un trešo pušu sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai nodrošinātu tās darbību un palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi un kvalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.
Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”. Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.