Balvu Centrālā bibliotēka

Tirgus ielā 7, Balvi
no 2024. gada 1. jūnija līdz 31. decembrim
Pirmdien 10.00 - 18.00
Otrdien 10.00 - 18.00
Trešdien 10.00 - 18.00
Ceturtdien 10.00 - 18.00
Piektdien, sestdien, svētdien SLĒGTS.

 

 

 

 

 

 

31. maijā Balvu Centrālā bibliotēka darbiniekiem rīkoja izbraukuma semināru uz Naudaskalna, Vectilžas, Tilžas un Krišjāņu bibliotēku. Brauciena mērķis – iepazīties ar kolēģu darbu, gūt jaunus iespaidus un svaigas, realizējamas idejas bibliotēku darbības profesionālajā jomā.

Pirmā kolēģus uzņēma Naudaskalna bibliotēkas vadītāja Astrīda Jakovļeva. Ar interesi tika izstaigāta nelielā, bet gaumīgi iekārtotā bibliotēka. Vadītāja pastāstīja par darba organizācijas specifiku un ikdienu. Ciemiņiem bija sagatavota arī interesanta aktivitāte – lasot izlozētus citātus no dažādām grāmatām, bija jāuzmin profesijas nosaukums.

Tālāk ceļš veda uz Vectilžas bibliotēku, kur valdīja prieks un smiekli, jo tās vadītāja Lilita Jermacāne katram iedeva latviešu tautas ticējumu pirmo daļu, bet otro vajadzēja uzminēt vai izdomāt pašiem. Atbildes liecināja, ka bibliotekāri ir dāsni apveltīti ar humora sajūtu.

Tilžā mūs sagaidīja bibliotēkas vadītāja Ilze Pugača, kas bija sarūpējusi dažādus uzdevumus, kā pārbaudīt kolēģu attapību un zināšanas. Bija jāuzmin pasaku varoņi, jāprot pareizi salikt tautasdziesmas fragmentus. Sacensībās starp bibliotekārēm ar vislielāko un vismazāko autovadītājas stāžu uzvarētāja balvā saņēma mašīnu. Ilze šādi dalījās pieredzē, kā viņa strādā ar bērniem, lai piesaistītu mazos lasītājus bibliotēkai.

Pēdējais pieturas punkts bija Krišjāņu bibliotēka, kur tās vadītāja Daiga Zelča visus veda ekspedīcijā pa Krišjāņiem. Pildot dažādus uzdevumus, tika izzināta pagasta vēsture, dziedātas dziesmas, sacerēti dzejoļi un baudīta daba.

Dienas noslēgumā bibliotekāri viesojās brīvdienu mājā “Noras”. Paldies saimniekiem Annai un Valdim Lūzeniekiem par uzņemšanu, atsaucību un laipnību! Īpašs paldies par pastaigu parkā Tilžas upītes krastos, dabas konferenču zāli: ļoti skaista vieta, noteikti iesakām visiem, kas vēlas svinēt svētkus vai atpūsties no pilsētas ikdienas. Noslēgumā kā punkts uz “i” bija saimnieku garšīgais cienasts – aukstā zupa.

Mājās Balvu novada bibliotekāri devās ar spilgtiem iespaidiem un jaunām idejām. Liels paldies bibliotēku vadītājām par sirsnīgo uzņemšanu!

Informāciju sagatavoja: Ilona Laicāne
Foto autore: Vita Romanovska

 
   
 
Vietne izmanto sīkdatnes!
Balvu centrālās bibliotēkas tīmekļa vietnē tiek izmantotas mūsu un trešo pušu sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai nodrošinātu tās darbību un palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi un kvalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.
Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”. Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.