Balvu pilsētas skvērā 19. maijā tika uzburta īsta Brīnumzeme Balvu Centrālās bibliotēkas dārza svētkos “Alise grāmatu zemē”.

Pasākumā apmeklētājiem bija iespēja piedalīties izzinošās aktivitātēs – pārbaudīt savas zināšanas par grāmatām, pasakām un uzzināt ko nedzirdētu. Netrūka arī spēļu un rotaļu – izklaidei bija pieejams lielformāta “Cirks”, “Domino” un “Dambrete”, mazākajiem apmeklētajiem tika vadītas dažādas rotaļas. Aktīvākie dalībnieki piedalījās orientēšanās skrējienā, meklējot norādītos objektus. Radošu aktivitāti nodrošināja Balvu Mākslas skola, organizējot grāmatzīmju darbnīcu. Dalībniekiem bija iespēja pārtapt arī par kādu pasakas tēlu, piedaloties sejiņu apgleznošanā. Bibliotēkas telpās bija iespēja klausīties Indonēzieša Alfarisi Maulana stāstījumā, pildīt krustvārdu mīklas un spēlēt lielformāta “Jengu”.

Grāmatu zemi atdzīvināja krāšņās dekorācijas, patīkamā mūzika un svētkos sastopamie Brīnumzemes iedzīvotāji: košais Cepurnieks, Baltais Trusis, krāšņās pasaku Puķes, Susurs, zinātkārā Pele, greznā Kārava Karaliene, Marta Zaķis, Češīras Kaķis un arī Alise. Pasākumu iekustināja Di-dancers deju grupas “Teens” dejotājas.