Balvu Centrālajā bibliotēkā skatāma Gustava Guska lielformāta gleznu izstāde “Cīņa”. Katrā gleznā ir atainots stāsts - visa cilvēka dzīve ir kā cīņa, kas sākas ar ienākšanu pasaulē; cīņa par dzīvību, par sevis pierādīšanu; cīņa ar slimībām, ar pāri darītājiem, ar sevi - savām sajūtām un “iekšējiem dēmoniem”.

Gustavs ir 5 gadus vecs zēns no Balviem. Gleznošana Gustavam ir kā terapija un domu sakārtošana - savu iekšējo sajūtu izlikšana ar krāsām, ko viņš veic patstāvīgi, sākot darba vietas sagatavošanu un krāsu izvēli, un beidzot ar pašu gleznošanas procesu.

"Latviešu gleznotājs Osvalds Zvejsalnieks reiz bija teicis, ka vienā no izstādēm kāds viņa darba vērotājs izteicies , ka glezna izskatās pēc bērnu zīmējuma. Varētu šķist, ka tas mākslinieku aizvainoja, bet nē - gluži pretēji. Viņš beidzot sajutās novērtēts kā īsts mākslinieks, kas radījis vislabāko darbu - tik brīvu un nesamākslotu, kā vien to bērns var paveikt. Abstrakcija ir kā ļaušanās krāsu un materiālu mijiedarbībai ar iekšējām sajūtām un ļauj parādīt daudz vairāk, radot dziļākas nozīmes darbus, kas to vērotājiem no malas spēj raisīt iekšējo diskusiju un ieraudzīt sevi no malas. Un, ne velti, arī tādi pasaulslaveni mākslinieki, kā Jean-Michel Basquiat un Damien Hirst, ir iemantojuši atpazīstamību un novērtējumu, jo šķietami vienkāršie krāsu pleķi un bērnišķīgās līnijas, pauž stāstu un skatītājam liek domāt." / Dace Guska

Nāc aplūkot Abonementā bērniem!