Jau krietns laiks ir pagājis kopš 1928.gada 11.februāra, kad Balviem tika piešķirtas pilsētas tiesības. Daudz kas ir noticis, daudz kas mainījies, pilsēta augusi un attīstījusies. Šogad, svinot Balvu pilsētas 93. dzimšanas dienu, aicinām februāri pavadīt, iepazīstot pilsētu tuvāk. Šo iespēju sniedz bibliotēkas apkopotie materiāli un veidotie resursi, daļa no kuriem pieejami Balvu Centrālās bibliotēkas mājas lapas novadpētniecības sadaļā.

Interesentiem piedāvājam ielūkoties 28 virtuālajās izstādēs. No tām 8 ir saistībā ar Balviem: „Brīvības ielas garumā: fotogrāfijās”, „Ēka Brīvības ielā 62 vēstures līkločos”, „Balvi agrāk un tagad”, „Reiz Balvu muižā”, „Mācītājs – koktēlnieks Antanas Rimavičius”, „Ieskats Balvu pilsētas uzņēmējdarbībā (20.gs. 20.gadi – 21.gs. sākums), „Balvu pilsētas ielu stāsti laika lokos”, “Lāča dārzs”.

Pieejamas 5 digitālās kolekcijas: „Maize Balvos”, „Balvu Tautas teātris”, „Balvu muiža”, „Balvu pareizticīgo baznīca”, „Balvu slimnīca”, kurās apkopotas digitalizētas fotogrāfijas un raksti presē, dokumenti, nepublicētie materiāli, brošūras par iepriekš nosauktajām tēmām.

Novadpētniecības datu bāzē apkopots plašs materiālu skaits, tostarp 203 fotogrāfijas, kurās fiksēti Balvu skati no 20 gs. sākumam līdz pat mūsdienām. Kā arī vairāki simti publikāciju par Balviem.

Novadpētniecības lasītavā vairums novadpētniecības materiālu ir izkārtoti mapēs. Virtuāli var ielūkoties 20 mapju saturā un sev interesējošos materiālus, sazinoties ar bibliotēku, saņemt savā e-pastā.

Izmantosim laiku, kad piekļuve Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva audiovizuālo, foto un skaņas dokumentu digitālā krātuves www.redzidzirdilatviju.lv materiāliem ir iespējama katra mājās. Kaut vai ierakstot meklētājā “Balvu”, “Balvi”, “Balvos” vai “Balv” pieejami unikāli video materiāli, kuros varam ielūkoties kadros, kas 1954.gadā filmēti Balvu slimnīcā (1954.gads, kinožurnāls Nr.32 “Padomju Latvija”), 1956.gadā Balvu estrādē notikušajos rajona lopkopju svētkos (1956.gads, kinožurnāls Nr.27 “Padomju Latvija”), ielūkoties Balvu kultūras namā (1958.gads, Nr.36 kinožurnāls “Padomju Latvija”), Balvu pilsētas ainavā 1970.gadā (1970.gads, Nr.1 kinožurnāls “Padomju Latvija”, Nr.1), toreizējā Valsts prezidenta Gunta Ulmaņa vizītē Balvos 1997.gada 8.decembrī (Latvijas Valsts prezidenta kancelejas videomateriāli 01.12.1997.-08.12.1997.) un daudzos citos video un foto materiālos.

Ja nepieciešams gids šai plašajā informācijas piedāvājumā, vai arī interesē kāds konkrēts ar novadpētniecību saistīts jautājums, tad rakstiet uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Izmantosim saturīgi mājsēdes laiku!