Balvu Centrālā bibliotēka

Tirgus ielā 7, Balvi
no 2024. gada 1. jūnija līdz 31. decembrim
Pirmdien 10.00 - 18.00
Otrdien 10.00 - 18.00
Trešdien 10.00 - 18.00
Ceturtdien 10.00 - 18.00
Piektdien, sestdien, svētdien SLĒGTS.

Bibliotēkā lasītāji var izmanotot trīs lasītavas.


Lasītava pieaugušajiem;
Radošā lasītava bērniem un jauniešiem;
Novadpētniecības lasītava.

Preses piedāvājums lasītavā

Rūpējoties par jums, bibliotēkas apmeklētāji, šogad esam sarūpējuši plašu preses izdevumu piedāvājumu. Tāpēc aicinu ikvienu iegriezties lasītavā, lai izmantotu tās pakalpojumus. Piedāvājam jaunākos laikrakstus un žurnālus lasīšanai uz vietas, vecākus žurnālus ir iespēja uz divām nedēļām izņemt lasīšanai mājās.

Kādus gadus atpakaļ Bibliotēku nedēļas laikā saviem lasītavas apmeklētājiem ātri saskaitījām un izsniedzām “Ne-rēķinu” ar summu, kas būtu jāsamaksā, ja izņemtos žurnālus cilvēks būtu pircis. Summas izrādījās iespaidīgas. Tā, piemēram, ja lasītājs izņēma vien 8 izdevumus (“Mājas Viesis”, “Ievas Veselība”, “Kas Jauns”, “Santa” un “Praktiskais Latvietis”), nāktos šķirties no vairāk kā 15 eiro. Vairumā lasītāju tas radīja pārsteigumu.
Šogad lasītavā ir pieejami 95 preses izdevumi. Lielākā daļa ir speciāli abonēta, bet vairākus kultūras izdevumus (“Rīgas Laiks”, “Mūzikas Saule”, “Latvijas Architektūra”, “Studija”, “Domuzīme”, “Vides Vēstis”) saņemam dāvinājumā no LNB Bibliotēku attīstības centra.
Lasītavā pavisam ir 11 laikraksti – “Diena”, “Dienas Bizness”, “Ievas Padomu Avīze”, “Latvijas Avīze”, “Neatkarīgā Rīta Avīze”, “Tautas Veselības Avīze”, “Vaduguns”, “Vietējā Latgales Avīze”, “Вести Сегодня”, “МК – Латвия” un  “Суббота”. Tāpat te var izlasīt arī visu četru novadu izdevumus (“Balvu Novada Ziņas”,  “Viļakas Novadā”, “Kurmenīte”, “Baltinavas Vēstis”).

Žurnālu klāsts ir krietni vien lielāks un aptver visdažādākās tēmas un nozares. Lielākā daļa no tiem jau labi zināmi un iemīļoti, taču katru gadu klāt nāk kādi jaunumi. Ņemot vērā apmeklētāju interesi par dzīvokļu iekārtošanu, šogad abonējām žurnālu “Идеи вашего дома”, Ārstu biedrības izdevumu “Ārsts.lv”, biznesa žurnālu “Forbes”, žurnālu adītājām “Verena”, kā arī “Katoļu baznīcas vēstnesi” un “Kā tas strādā?”.
Atgādinu, ka lasītavā ir iespēja bez maksas izmantot “Lursoft” laikrakstu bibliotēku un elektroniski lasīt vairāk nekā 130 centrālos un reģionālos izdevumus.
Nāciet un izvēlieties laikrakstus un žurnālus atbilstoši savām interesēm! Gaidām lasītavā!
 

                                                   Lasītavas vadītāja Ināra Bobrova
                                                                (saziņai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. )
 

 
   
 
Vietne izmanto sīkdatnes!
Balvu centrālās bibliotēkas tīmekļa vietnē tiek izmantotas mūsu un trešo pušu sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai nodrošinātu tās darbību un palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi un kvalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.
Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”. Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.