Balvu Centrālā bibliotēka

Tirgus ielā 7, Balvi
no 2024. gada 1. jūnija līdz 31. decembrim
Pirmdien 10.00 - 18.00
Otrdien 10.00 - 18.00
Trešdien 10.00 - 18.00
Ceturtdien 10.00 - 18.00
Piektdien, sestdien, svētdien SLĒGTS.

Saturs

 Stompaku kaujai – 75

Nupat Viļakas novadu apmeklēja Latvijas valsts eksprezidents Raimonds Vējonis un tieslietu ministrs Jānis Bordāns, lai tiktos ar skolēniem un atbildētu uz viņiem interesējošiem jautājumiem. Šī diena bija zīmīga arī atceres pasākumu, kas notika par godu Stompaku kaujas 75. gadadienai.

 


Vīns nu katuoļticeibys simbolu Latgolys ainovā, kur religiskais sasavej ar tradicionalū ir uora krysti aba krucifiksi, kas ite sastūpomi jau nu 19. godu symta ūtruos pusis. Itūreiz ar Bolvu nūvoda Centraluos bibliotekys vadeituoju Rutu Cibuli, pravestu Guntaru Skutelu i muokslinīku, kūktielnīku Juoni Igoveņu runuosim gon par pošim krystim tūlaik i niu, tūs izgataveišonys, pastateišonys i uztureišonys sovpateibom, gon ari maja dzīduojumim i cylvāku attīksmi pret itū sakralū vierteibu.

<

 


Kai Latgolai nūzeimeigu personeibu raidejums īpazeist kulturys nūzaris puorstuovi Rutu Cibuli. Saruna par Atmūdys laika aktivitatem Bolvu pusē i Rutys veikumu Zīmeļlatgolys namaterialuos kulturys saglobuošonā, izpētē i populariziešonā.


 

Plašās iespējas Balvu Centrālajā bibliotēkā


Balvu Brīvības ielas stāsts iemājojis izstādē

2018. gada iecere simboliskā veidā atdzīvināt Brīvības ielu ar stāstiem un fotogrāfijām par vietu, kur atradušās un ražīgi strādājušas iepriekšējās paaudzes, ir veiksmīgi realizējusies, pateicoties Balvu Centrālās bibliotēkas darbiniecēm, kas projekta ietvaros savākušas vēsturiskus materiālus un organizējušas izstādi par Brīvības ielu, tās cilvēkiem un notikumiem Balvu pilsētā.


Preiļos apskatāma lietuviešu koktēlnieka un garīdznieka Antona Rimoviča izstāde

Antons Rimovičs ir lietuviešu izcelsmes garīdznieks, kas visu mūžu sapņojis par Lietuvu, lai gan dzīvojis Latgalē. Izstādē apskatāmas koka skulptūras baznīcas baroka stilā, kuras caurstrāvo vitalitāte un patiesas emocijas.

Katgales Reģionālā Televīzija.


Matīsu dzimta un pasākums Balvu evaņģēliski luteriskajā baznīcā


Pirmās Nemateriālā kultūras mantojuma saraksta vērtības lielākoties nāk no Latgales


Diskuseja Latgolys regiona pošvaļdeibom: “Latgalīšu volūda: juridiskais i lingvistiskais aspekts”


Balvos notiek ikgadējie grāmatu svētki


Ziemeļlatgales tradīciju kopējs Andris Slišāns: visi pasākumi jātaisa bērniem

Pilns raksts par folkloras kopējiem Upītē lasāms šeit.


Namaterialuo kulturys montuojuma saroksts, "Vuordineicā" par "klāvu"

Jau kaidu šaļti nūrit dorbs pi namaterialuo kulturys montuojuma saroksta izveidis, eksperti viertej sajimtūs dasacejumus. Kai nūteik viertiešona, piec kaidim kriterejim nūsaceit, kas peļnejs byut itymā sarokstā, i kaidi ir leluokī izaicynuojumi namaterialuo kulturys montuojuma saglobuošonā? Izvaicojam Rutu Cibuli, Namaterialuo kulturys montuojuma padūmis prīkšsādātuoju.


,,Ir Latgale mūsu'' Raidījumu cikls.

Raidījumu ciklu var noklausīties www.irlatgale.lv, sadaļā Promo Video

 
   
 
Vietne izmanto sīkdatnes!
Balvu centrālās bibliotēkas tīmekļa vietnē tiek izmantotas mūsu un trešo pušu sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai nodrošinātu tās darbību un palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi un kvalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.
Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”. Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.