Balvu Centrālā bibliotēka

Tirgus ielā 7, Balvi
Darbdienās: 10.00-18.00
Sestdiena: 9.00- 15.00
jūnijā, jūlijā, augustā sestdienās nestrādā
Svētdiena- brīvdiena
Katra mēneša pēdējā piektdiena- spodrības diena

 

 

Ne tikai grāmatas – bibliotēkas uzņēmējdarbības atbalstam!

Ziņu lapa Nr. 2

Bizness bibliotēkā? Jā, tas ir iespējams!


"Ne tikai grāmatas" ir pārrobežu sadarbības projekts ar mērķi veicināt uzņēmējdarbību Ziemeļlatgalē (Latvijā) un Pleskavas reģionā (Krievijā), iesaistot bibliotēkas vietējo iedzīvotāju uzņēmējdarbības prasmju un uzņēmējspēju attīstīšanā.
Biedrība "Radošās Idejas", Balvu novada pašvaldība un Dedoviču rajona Centrālā bibliotēka ir apvienojušas spēkus, lai veicinātu ilgi gaidīto pagriezienu bibliotēku darbā, bibliotēkām kļūstot par uzņēmējdarbības veicinātājām reģionos. Projekts uzsākts 2019. gada maijā un noslēgsies 2021. gada maijā.
 
 
 
Apvienojot grāmatas & biznesu...
 • Pakalpojumu un aprīkojuma pilnveidošana biznesa atbalsta organizācijās (6 iestādēs) & telpu renovācija bibliotēkās (3 telpās)
 • 2 mācību vizītes un kopīga vasaras skola bibliotēku, pašvaldību un NVO darbiniekiem, kā arī uzņēmējiem
 • Tiešsaistes rokasgrāmata uzņēmējiem par dažādu IT iespēju izmantošanu
 • Individuāls atbalsts un konsultācijas mazajiem uzņēmējiem, kas vēlas attīstīt savu darbību
 • Vietējie pasākumi uzņēmējiem un plašākai sabiedrībai (vismaz 4 Latvijā un 4 Krievijā)
 • Vismaz 40 MVU saņems individuālu atbalstu un vismaz 120 personas piedalīsies dažādās projekta aktivitātes
 

Bibliotēkas pārsteidz un uzdrošinās

No 2020. gada jūnija līdz novembrim paveiktais:

 • Esošie un topošie uzņēmēji Balvos, Latvijā un Dedovičos, Krievijā pilnveidoja zināšanas un prasmes, piedaloties semināros "Kā uzsākt savu biznesu", "E-komercijas tirdzniecības platformas", "Digitālais mārketings un sociālajās platformas biznesam", "Par produkta /pakalpojuma dizaina nozīmi" un "Kā atrast savu nišu biznesā!".
 • Balvu Centrālās bibliotēkas zālē novembrī un decembrī  norisinās Ziemeļlatgales uzņēmēju ražotās produkcijas izstāde ”Iepazīšanās randiņš ar uzņēmēju”, izstādē piedalās 10 uzņēmēji. 
 • Turpinās biznesa literatūras iegāde bibliotēkās un aktīva uzņēmēju informēšana par jaunieguvumiem. Dedovičos iegādāta programmatūra mazajiem uzņēmumiem.
 • Balvos uzsākta sadarbība ar Balvu Valsts ģimnāziju un Balvu profesionālo un vispārizglītojošo vidusskolu, tajā skaitā bibliotēkas biznesa literatūras jaunieguvumu popularizēšanai jauniešu vidū.
 • Turpinās individuāla atbalsta sniegšana 23 mazajiem uzņēmumiem Latvijā un 20 mazajiem uzņēmumiem Krievijā, tostarp vizuālās identitātes un produktu dizaina izstrādei, reklāmas fotoattēlu un video veidošanai, mārketinga plānu sagatavošanai u.c.
 • Oktobrī notika otrā projekta mācību vizīte Balvos tiešsaistes un klātienes formātā. Latvijas puses dalībnieki pulcējās Balvos, Balvu Centrālās bibliotēkas radošajā lasītavā, savukārt kolēģi no Dedoviču rajona Centrālās bibliotēkas mācību vizītē piedalījās attālināti. Projekta partneri iepazinās ar projekta asociētā partnera Bauskas Centrālās bibliotēkas pieredzi uzņēmējdarbības bibliotēku veidošanā, apsprieda izaicinājumus un idejas biznesa bibliotēku darbības pilnveidošanai.
 • Priecājamies, ka mūsu uzņēmēji ir atvērti jaunajam un sper drošu soli pretī inovācijām tirgū, izmantojot projektā pieejamo atbalstu!
 

Kas notiks tālāk?

Līdz projekta noslēgumam 2021. gada maijā:

 • Partneri turpinās kopīgu darbu pie inovatīviem risinājumiem pakalpojumu uzlabošanai bibliotēkās, lai veicinātu uzņēmējdarbības iespējas un paaugstinātu uzņēmējspējas vietējās kopienās.
 • Dedovičos tiks veikts kosmētiskais remonts Krasnije gorki un Poselkovajas bibliotēkās, Krievijā
 • Tiks publicēta tiešsaistes rokasgrāmata uzņēmumiem, sniedzot padomus IT iespēju izmantošanā. Tā tiks publicēta tiešsaistē latviešu un krievu valodā, būs pieejama arī mobilā versija.
 • Turpināsies vietējie pasākumi, piedāvājot apmācības vietējiem uzņēmējiem un mudinot dažādas vietējās sabiedrības grupas sākt uzņēmējdarbību. 
 • Bibliotēkas turpinās papildināt biznesa literatūru, kas būs pieejama uzņēmējiem un cilvēkiem, kas interesējas par biznesa uzsākšanu.
 • Tiks organizēti vietējie projekta noslēguma pasākumi - izstādes, iepazīstinot ar projekta ietvaros uzņēmumiem sniegtā individuālā atbalsta rezultātiem.
 • Notiks projekta noslēguma tikšanās, kurā partneri atskatīsies uz projektā izdarīto un diskutēs par turpmākās sadarbības iespējām.
 

Sazinies ar mums!

Biedrība "Radošās Idejas"
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
www.creativeideas.lv

Balvu novada pašvaldība
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
www.balvi.lv

Pašvaldības finansēta kultūras iestāde "Dedoviču rajona Centrālā bibliotēka"
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
http://dedcrb.kulturu.ru

Uzziniet vairāk par projektu šeit
 
   
 
Vietne izmanto sīkdatnes!
Balvu centrālās bibliotēkas tīmekļa vietnē tiek izmantotas mūsu un trešo pušu sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai nodrošinātu tās darbību un palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi un kvalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.
Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”. Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.