Balvu Centrālā bibliotēka

Tirgus ielā 7, Balvi
Darbdienās: 10.00-18.00
Sestdiena: 9.00- 15.00
jūnijā, jūlijā, augustā sestdienās nestrādā
Svētdiena- brīvdiena
Katra mēneša pēdējā piektdiena- spodrības diena

PRESES RELĪZE Nr.1
2019. gada 3.jūnijā, Balvi, Latvija

Bibliotēkas veicinās uzņēmējdarbību Ziemeļlatgalē Latvijā un Pleskavas reģionā Krievijā

Projektā “Ne tikai grāmatas – bibliotēkas uzņēmējdarbības atbalstam!” biedrība “Radošās Idejas”, Balvu novada pašvaldība un Dedoviču rajona Centrālā bibliotēka apvienos spēkus, lai veicinātu ilgi gaidīto pagriezienu bibliotēku darbā, bibliotēkām kļūstot par uzņēmējdarbības veicinātājām reģionos.

2019. gada 17. jūnijā Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas Vadošā iestāde un biedrība “Radošās Idejas” parakstīja granta līgumu, lai īstenotu projektu LV-RU-010 “Ne tikai grāmatas – bibliotēkas uzņēmējdarbības atbalstam!” (Ne tikai grāmatas).

Projekta ietvaros iepriekš iedibināto sadarbību turpinās Balvu novads Latvijā un Dedoviču rajons Krievijā, apmainoties ar pieredzi uzņēmējdarbības veicināšanā Ziemeļlatgalē (Latvijā) un Pleskavas reģionā (Krievijā) un iesaistot bibliotēkas vietējo iedzīvotāju uzņēmējdarbības prasmju un uzņēmējspējas attīstīšanā.

Lai radītu vidi apmācībām, tikšanās un tīklošanās, tiks pilnveidoti pakalpojumi un aprīkojums biedrībā “Radošās Idejas,” Balvu novada pašvaldībā, Balvu Centrālajā bibliotēkā, Dedoviču rajona Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs (kopā sešās iestādēs), kā arī veikta vienkāršota renovācija Balvu Centrālajā bibliotēkā (Latvijā) un kosmētiskais remonts Krasnije gorki un Poselkovajas bibliotēkās (Krievijā), (kopā trīs telpās).

Lai palīdzētu iekarot plašākus tirgus, projektā tiks sniegts individuāls atbalsts 40 maziem uzņēmumiem Latvijā un Krievijā (kopā vairāk kā 50 aktivitātes). Sadarbībā ar profesionāļiem, uzņēmējiem būs iespēja attīstīt vizuālo identitāti un dizainu, sagatavot mārketinga plānus, kā arī izgatavot fotogrāfijas vai video produktu vai pakalpojumu atpazīstamības veicināšanai. Vismaz 10 uzņēmumiem būs iespēja piedalīties starptautiskajā izstādē PSKOV-EXPO Pleskavā, Krievijā.

Projektā norisināsies divas mācību vizītes, kā arī 2019. gada augustā tiks organizēta vasaras skola bibliotēkām, pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām, kas strādā ar uzņēmējiem. Katrā
valstī norisināsies 4 pasākumi uzņēmējiem un plašākai publikai, rosinot uzsākt uzņēmējdarbību, kā arī tiks sagatavota rokasgrāmata par dažādu informācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanu.

Projektā iesaistīti trīs asociētie partneri. Bauskas Centrālā bibliotēka dalīsies ar pieredzi biznesa bibliotēku tīkla izveidē Latvijā un Lietuvā, savukārt Dno un Porhovas rajonu bibliotēkas Krievijā pārņems labo praksi, lai pilnveidotu bibliotēku darbu uzņēmējdarbības veicināšanā.

Projekts sākas 2019. gada 31. maijā un tiek īstenots 24 mēnešus Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam ietvaros. Kopējais projekta budžets ir 250 000 EUR. Projekta līdzfinansējums no Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam ir 225 000 EUR. Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmu 2014.-2020. gadam līdzfinansē Eiropas Savienība, Latvijas Republika un Krievijas Federācija.

Biedrība “Radošās Idejas”:
Sanita Putniņa
Projekta vadītāja
Telefons: +371 2831 6943
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Balvu novada pašvaldība:
Evita Arule
Projekta koordinatore
Telefons: +371 29262063
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Dedoviču rajona Centrālā bibliotēka:
Larisa Jegorova
Projekta koordinatore
Telefons: +7911 3663629
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020.gadam finansiāli atbalsta vienotas pārrobežu attīstības aktivitātes ar mērķi uzlabot reģionu konkurētspēju, izmantojot to potenciālu un atrašanās priekšrocības krustcelēs starp Eiropas Savienību un Krievijas Federāciju. Programmas mājas lapa ir www.latruscbc.eu

Latvia-Russia Cross-Border Cooperation Programme 2014-2020 supports joint efforts for addressing cross-border development challenges and promotes sustainable use of existing potential of the area across border between the European Union and Russian Federation. The Programme website is www.latruscbc.eu 

 

 
   
 
Vietne izmanto sīkdatnes!
Balvu centrālās bibliotēkas tīmekļa vietnē tiek izmantotas mūsu un trešo pušu sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai nodrošinātu tās darbību un palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi un kvalitāti. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.
Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”. Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.